به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ علی جعفری نژاد اظهار کرد: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه مبلغ ۱۵۵ میلیون ریال به‌صورت غیرمجاز و متوالی از حساب بانکی وی سرقت شده بررسی موضوع در دستور کار مأموران پلیس فتای شهرستان نجف‌آباد قرار گرفت.

 وی افزود: با بررسی‌های انجام‌شده پلیسی مشخص گردید متهم با به دست آوردن رمز دوم و شماره کارت عابر بانک شاکی اقدام به خرید اینترنتی کرده است و پس از هماهنگی با مقام قضائی ً متهم شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ جعفری نژاد ادامه داد:متهم در مواجه با مدارک و مستندات پلیس صراحتاً به بزه انتسابی اقرار و انگیزه خود را سودجویی عنوان داشت.

این مقام انتظامی در پایان توصیه کرد: از در اختیار قرار دادن کارت اعتباری خود به افراد غیر جداً پرهیز نمایید. رمزهایی را انتخاب کنید که غیرقابل حدس بوده و همچنین به‌هیچ‌عنوان بر روی آن یادداشت نکنید. هنگام واردکردن اطلاعات حساب خود در پرداخت‌های اینترنتی حتماً از کیبوردهای مجازی استفاده کنید. از تلفن ثابت منزل، همراه شخصی و محل‌های مطمئن جهت پرداخت هزینه تلفن ثابت و همراه استفاده نمایید. در صورت نداشتن اطلاعات کافی جهت استفاده ایمن از سامانه ۱۸۱۸ و ۰۹۹۹۰ با مراجعه حضوری به شرکت‌های خدمات ارتباطی و دریافت پرینت قبوض تلفن ثابت و همراه، نسبت به پرداخت نقدی هزینه آن‌ها اقدام کنید. در صورت پرداخت اینترنتی هزینه تلفن ثابت و همراه ، از محل‌های مطمئن و دارای مجوز استفاده کرده و تمامی عملیات پرداخت را شخصاً انجام دهید.