به گزارش خبرگزاری ایمنا رسول زرگرپور در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، اظهار داشت: از سال گذشته تاکنون تعداد جلسات کارگروه اصلی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان ۲۷۷ جلسه با ۱۸۹ پرونده مطروحه و ۱۹۶ مصوبه بوده است.
وی افزود: در طرح رونق اقتصادی و بسته حمایتی دولت از واحدهای کوچک و متوسط نیز از ۱۸۴۰ پرونده که به شعب ارجاع شده همچنین۱۱۱۴ پرونده عقد قرارداد شده و به ۱۰۵۸ پرونده تسهیلات پرداخت شده است.
استاندار اصفهان با بیان اینکه طی یک ماه آینده باید موارد طرح شده در سال گذشته جمع بندی گردد و پرونده های آماده اجرایی شود، اظهار داشت: سقف مبلغ و اعتبار باقیمانده حدود ۱۲۰ میلیارد تومان است و در حال حاضر ۱۷۶ پرونده وجود دارد که یا متقاضیان تمایلی برای دریافت تسهیلات ندارند و یا متقاضی نیازمند تسهیلات است.
وی با بیان اینکه حدود ۴۰ درصد میزانی که برای کل واحدهای کوچک و متوسط تسهیلات پرداخته شده است به واحدهای بزرگ نیز تسهیلات پرداخت شده است، گفت: از مسئولان امر درخواست می شود که اعطای تسهیلات به واحدهای بالای ۱۰۰ نفر را تسریع بخشند تا بتوانند همچنان از تسهیلات برخوردار شوند.
زرگرپور افزود: از سه ماهه دوم سال ۹۵، توسط خانه صنعت، معدن و تجارت یک سوم واحدهایی که تسهیلات داده شده از طریق بیمه مورد ارزیابی واقع شدند و با مقایسه آمار اسفندماه ۹۴ با اسفند ماه ۹۵ مشخص می شود که روند افزایش اشتغال از نیمه سال ۹۵ روبه رشد بوده است.
وی خاطر نشان کرد: براساس این گزارش می توان اعلام کرد اقداماتی که در این راستا صورت گرفته است مطمئنا مثبت بوده و چرا که هم اشتغال تثبیت شده و هم بر اشتغال موجود اضافه شده است.
استاندار اصفهان اظهار داشت: اگر سیستم های انگیزشی اضافه شود می توان امید داشت که شرایط اقتصادی و عبور از بحران واحدهای تولیدی نسبت به شرایط فعلی بهبود یابد.
وی با اشاره به گزارش خانه صنعت، معدن و تجارت در خصوص ارزیابی عملکرد این ستاد در مورد بهبود وضعیت واحدهای بحران زده و تثبیت اشتغال موجود و ایجاد اشتغال جدید، بیان داشت: نتایج ارزیابی این نهاد غیر دولتی نشانگر موفقیت سیاست بسته حمایتی دولت است و این طرح در سال جاری با قوت و افزایش تسهیلات ادامه خواهد یافت.
زرگرپور با بیان اینکه در سال جاری برای ۱۰ هزار واحد ۲۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات در سطح کشور پیش بینی شده است، تاکید کرد: در سال جاری سقف هر واحد که ۱۰ میلیارد ریال و ۳۰ میلیارد ریال بود به ۱۰، ۲۰ و ۳۰ میلیارد ریال اصلاح شده است.

وی خواستار آسیب شناسی برای اقدامات صورت گرفته در سال ۹۵ طی یک هفته آینده شد و گفت: اگر نکاتی و مواردی وجود دارد باید قبل از ابلاغ بخشنامه ی جدید اعلام شود.
استاندار اصفهان اضافه کرد: شورای هماهنگی بانک ها و دستگاه های اجرایی، پیشنهادات خود را به ویژه در بخش کشاورزی و گردشگری ارائه کنند تا بتوانیم برای سال جدید از آنها استفاده کنیم.