اکبر ترکی با اشاره به حوادث تروریستی روز گذشته در تهران، هدف اصلی این تحرکات را ایجاد تفرقه و خدشه دار نمودن امنیت کشور برشمرد و اظهار کرد: دشمنان اسلام به سرکردگی آمریکا، وقتی نتوانستند با تحریم‌ها و تهدیدها پیوند بین مردم و نظام را جدا کنند، این حرکت را انجام دادند.

نماینده مردم فریدن، فریدونشهر، چادگان و بوئین میاندشت ضمن تسلیت به خانواده شهدا و ابراز همدردی با مجروحان حادثه تهران، این حرکت ناجوانمردانه، غیرانسانی و غیراسلامی را محکوم کرد.

وی با بیان این که دشمنان همواره نسبت به کشور و ملت ایران بغض و کینه داشته و دارند عنوان داشت: مردم ما در روز 29 اردیبهشت با حضور بیش از 40 میلیونی خود در انتخابات، یک‌بار دیگر پیوند خود را با رهبر معظم انقلاب و آرمان‌های مقدس جمهوری اسلامی ایران اعلام کردند و این حضور پرشور مردم برای دشمنان بسیار سنگین بود  و به همین دلیل برای شکاف بین پیوند و اتحاد بین مردم، نظام و رهبر در پی حرکتی بودند.

ترکی افزود: دشمنان به طور هدفمند مجلس شورای اسلامی که نماد مردم سالاری و حرم مطهر امام خمینی (ره)، که پایه‌گذار نظام مردم سالاری است را مورد هدف قرار دادند اما  به هیچ نتیجه‌ای نرسیدند و این حرکات نه تنها سستی بین مردم و شکاف بین مردم و مقام معظم رهبری ایجاد نمی‌کند بلکه پیوند و اتحاد بین این دو محکم‌تر می‌شود.

وی با بیان این که  مردم ما در جهت حفظ آرمانهای انقلاب و مبارزه با تروریست بیش از بیش در خط مقدم خواهند بود، افزود: امنیت موجود در جمهوری اسلامی ایران در میان تنش‌های منطقه و خاورمیانه، دشمنان این مرز و بوم را بر آن داشت تا آرامش کشور عزیز ما را به چالش بکشند، اما غافل از این که این قبیل اقدامات بزدلانه هرگز نمی‌تواند صفوف متحد و منسجم ملت ما را برهم بزند، زیرا ملت فهیم و هوشیار ایران، اعم از اقوام، مذاهب و گرایش‌های مختلف، با حفظ وحدت و اخوت تمام توطئه‌ها و ترفندهای دشمنان را خنثی کرده و نقش بر آب می‌کنند.

عضو فراکسیون ولایت مجلس با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در دیدار روز گذشته خود با دانشجویان خاطر نشان کرد:  بر هم زدن امنیت و ثبات کشور ابتدایی ترین هدف دشمن است اما تا زمانی‌که مردم عزیز کشورمان وحدت و همبستگی خودشان را حفظ کنند، عوامل پشت پرده اینگونه حملات کور و زشت که به هیچ دین و مذهبی پایبند نیستند، در رسیدن به اهداف خود موفق نخواهند شد.

وی با بیان این که سیستم امنیتی کشور همانند گذشته در کنترل  این حوادث بسیار خوش درخشید گفت: تلاش نیروهای اطلاعاتی و امنیتی، انتظامی، بسیج و سپاه و برنامه ریزی هوشمندانه آنان موجب شد که  این اتفاق ناخوشایند بدون گستردگی و هرج و مرج به خوبی مدیریت شود.

عضو کمسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی به تعبیر هوشیارانه مقام معظم رهبری از تحرکات روز گذشته اشاره کرد و افزود: توصیف حوادث روز گذشته از زبان رهبر معظم انقلاب مبنی بر ترقه بازی؛ نوعی پاتک بود و به راستی ملت ایران که در تمام دوران ها شاهد حوادثی به مراتب سنگین تر و هولناک تر از این بوده اند هرگز در این شرایط متوقف نشده اند و هر روز بالنده تر و موثر تر از قبل به حرکت خود ادامه داده اند.

ترکی با اشاره به نقش مهم مدافعان حرم و لزوم پاسداشت مجاهدت های این رزمندگان گفت: این حادثه تلنگری شد تا بار دیگر همه ما به احترام جان فشانی های فرزندانمان در مبارزه با داعش در سوریه بایستیم.

وی تصریح کرد: حادثه روز گذشته تنها نمونه کوچکی از هزاران جنایت دشمنان در کشورهای اطراف است و اگر مجاهدت های مدافعان حرم نبود و اگر از اقتدار و امنیت کشور در آن سوی مرزها محافظت نمی شد اکنون روزی چندین بار شاهد این تحرکات بودیم.

ترکی با بیان این که حمله‌کنندگان به تهران قطعاً ایادی آمریکا و عربستان بوده‌اند، ادامه داد: همه ما باید پشت سر رهبر انقلاب اسلامی بایستیم و گوش به فرامین مقام معظم رهبری باشیم، باید به مردم تکیه کنیم؛ آمریکا، رژیم صهیونیستی و ایادی آن‌ها مثل عربستان همواره دشمن ما بوده و نمی‌توان به آنان اعتماد کرد.

وی با بیان این که نمایندگان مجلس شورای اسلامی در خط اول مبارزه، فدائیان مردم و آماده شهادت هستند، افزود: تمام تلاش ما در شرایط روز گذشته این بود که رفتاری در شان مردم عزیز انجام دهیم؛ بنابراین بی اعتنا به تهدیدات و اتفاقات؛ جلسه علنی مجلس برگزار شد و همه نمایندگان به حفظ آرامش و صدور پیام شجاعت ملت ایران اتفاق نظر داشتند.

نماینده مردم فریدن، فریدون‌شهر، چادگان و بوئین میاندشت در مجلس شورای اسلامی گفت: دولتمردان ما که در انتخابات اعلام کرده بودند ما سایه جنگ را به وسیله برجام را از کشور دور کردیم باید بدانند که چنین نیست و همواره باید هوشیار بود.

وی در پایان تاکید کرد:  تکلیف همه ما در هر کجای ایران حفظ وحدت و پرهیز از تنش و مجادله است و باید بدانیم این اتفاقات خللی در عزم مردم و مسئولان برای رشد و بالندگی کشور وارد نمی کند.