اصفهان امروز-معاون فنی و عمرانی شهرداری نجف آباد گفت: درسال 96 پروژه های عمرانی کوچک و بزرگ مناطق پنج گانه با سرعتی قابل قبول در حال انجام هستند.
مهندس مهدی فاضل از پروژه 25 میلیارد تومانی کشتارگاه صنعتی، تقاطع غیر همسطح شهیدان حجتی با اعتبار 12میلیارد تومان، اولین فاز پارک کوهسار، ساختمان 5هزار متر مربعی حمل و نقل، ادامه خیابان های شهدا و فجر و میدان ورودی غرب به عنوان شاخص ترین طرح های در دست اجرا نام برد و اظهار داشت: طی این دوره برخی طرح های مهم نیز به اتمام رسید که تعریض خیابان های شریعتی، آیت، باغ گل ها، بوستان خدمت، انتقال پساب، نصب و راه اندازی دوربین های نظارت تصویری، از جمله این موارد هستند.
« تقاطع غیر همسطح شهیدان حجتی»
وی اضافه کرد: بنگاه میوه و تره بار، باغ موزه، نهضت آسفالت معابر و پیاده روسازی، زورخانه پارک لاله، شهربازی سرپوشیده، محور سلامت، تکمیل رینگ های ترافیکی، دفع آب های سطحی و ده ها مورد اصلاح هندسی معابر از دیگر اقداماتی هستند که در این بازه زمانی افتتاح شده و یا مراحل مختلف خود را پشت سر می گذارند.
ادامه کار در اولین محور سلامت شهر
فاضل با اشاره به اجرای بخش هایی از اولین محور سلامت نجف آباد در باند غربی بلوار طالقانی از تقاطع قدس تا بوستان خدمت افزود: با توجه به اتمام بلوک فرش طراحی شده برای مسیر، به زودی کار آسفالت باند دوچرخه، تکمیل سیستم روشنائی، نصب مبلمان شهری و دیگر زیرساخت های مورد نیاز شروع خواهد شد.
معاون فنی و عمرانی شهرداری این مسیر را مختص پیاده روی و دوچرخه سواری دانست و خاطر نشان کرد: در انتهای این محور که به بوستان تازه تاسیس خدمت با زیربنای حدود 18هزار متر مربع منتهی می شود، اقدامات ویژه ترافیکی همچون نصب سرعت گیر و علائم هشدار دهنده به منظور ایمن سازی استفاده شهروندان انجام گرفته است.
فاضل با اشاره به استقبال بسیار خوب شهروندان از زیرساخت های فراهم شده در این بوستان افزود: در این مجموعه که پیش از احیاء توسط شهرداری استفاده خاصی نداشت، دو آبنما و المان خاص نیز در معرض دید شهروندان قرار گرفته است.
اجرای 600 میلیون تومان لکه گیری آسفالت در سال جدید
معاون فنی و عمرانی شهرداری با اعلام اجرای منظم و بدون وقفه نهضت آسفالت معابر در این دوره از مدیریت شهرداری گفت: از ابتدای سال جاری نیز با توجه به نیاز موجود و درخواست های متعدد شهروندان، در کنار آسفالت معابر موجود در مناطق پنج گانه، اجرای لکه گیری نیز توسط پنج پیمانکار در هر منطقه عملیاتی شده که این روند رضایت نسبی شهروندان را به دنبال داشته است.
فاضل ترمیم ترانشه‌ های ایجاد شده توسط شرکت های خدمات رسان را بر عهده خود آن ها دانست و خاطر نشان کرد: پیش بینی می شود طی سال جاری شاهد اجرای بیش از 600 میلیون تومان پروژه لکه گیری آسفالت در سطح معابر با استفاده از مرغوب ترین آسفالت و بهترین کیفیت اجرا باشیم.
وی در پایان گفت: برخی مناقصات مربوط به انتخاب پیمانکار هم مراحل مختلف اداری خود را طی می کند که امیدواریم با تکمیل آن ها شاهد شروع به کار هر چه سریعتر پروژه های تعریف شده در سطح شهر باشیم.