به گزارش خبرنگار ایمنا از شهرستان مبارکه، علی اصغر ذاکری در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان مبارکه با بیان اینکه مواد مخدر مهمترین عامل تهدید امنیت و سلامت افراد در جامعه است، افزود: پس از انقلاب شکوهمند اسلامی هزینه‌های مالی و جانی زیادی در راستای مبارزه با مواد مخدر پرداخته شده است.
وی با بیان اینکه امروزه باتغییر الگوی مصرف از مواد مخدر سنتی به مواد مخدر صنعتی روبرو هستیم، گفت: این امر به علت آسانی تولید مواد مخدر صنعتی و دسترسی به این مواد و عدم آگاهی از پیامدهای اعتیاد است که همه روزه بر تعداد متقاضیان این مواد می‌افزاید.
ذاکری  بر لزوم استفاده از وسایل ارتباط جمعی در راستای مقوله آموزش و اطلاع رسانی تأکید کرد و افزود: مخدوش کردن و انحراف جوانان جامعه اسلامی هدف از قاچاق مواد مخدر توسط دشمنان است و در مقابله با این امر باید همت همگانی و اراده عمومی وجود داشته باشد.
فرماندار شهرستان مبارکه گفت : فرهنگ سازی و اطلاع رسانی از آسیب های استفاده از مواد مخدر بویژه مواد صنعتی و تشکیل کارگروه های مواد مخدر از جمله راهکارهای مهم در مبارزه با این پدیده است.
وی افزود: همه دستگاه های عضو شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر، باید به تناسب ظرفیت و پتانسیل خود در زمینه مهار مواد مخدر فعالیت کنند و ضمن همکاری با ثمن ها، برنامه لازم برای اجرای شیوه نامه مبارزه با مواد مخدر را ارائه دهند.
رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان گفت:نمایشگاه عرضه محصولات وصنایع دستی بهبودیافتگان مواد مخدر، با همکاری شهرداری ها و اداره میراث فرهنگی وگردشگری شهرستان مبارکه در این شهرستان برگزار می شود.
جلسه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر شهرستان باحضور فرماندار و دیگر مسئولین شهرستان، در محل فرمانداری برگزار شد./