رئیس کمیسیون نظارت بر تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به شکایت ۴۳ نهاد و شخصیت بیرونی به خاطر طرح اتهاماتی علیه‌شان در مناظره‌ها، گفت: همه اطراف انتخابات نسبت به خبررسانی صداوسیما اعتراض داشتند. به گزارش ایلنا، سیداحسان قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به بالا گرفتن انتقادها به صداوسیما که به‌ویژه در روزهای پایانی منتهی به انتخابات به اوج خود رسید، اعلام کرد: در زمان انتخابات، اعتراض‌هایی صورت گرفت که در همان ۳ تا ۴ روز آخر، تذکرهایی به‌ویژه در خصوص عدم توازن خبر مطرح شد که درباره ۳ مورد از این اعتراض‌ها به صداوسیما تذکر دادیم و این سازمان در بخش‌های خبری بعد این عدم توازن را جبران کرد. او گفت: درواقع این‌که شاهد یک تقابل عینی باشیم، وجود نداشت و اگر هم نکته‌ای وجود داشت، انتقادهای طرفین بود و در عمل همه اطراف انتخابات نسبت به خبررسانی صداوسیما اعتراض داشتند.
رئیس کمیسیون نظارت بر تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرد: کاری که انجام دادیم این بود که توازن و عدالت در مناظره‌ها و برنامه‌های تولیدی و ضبطی برقرار کنیم. در این میان درحالی‌که هرکدام از طرفین دیدگاه خود را مطرح می‌کرد، مبنای ما قانون انتخابات ریاست جمهوری بود که عموماً با استناد به ماده ۶۴ این قانون عمل کردیم و نکته حائز اهمیت این بود که سعی کردیم استانداردهای خود را تا حد امکان موسع در نظر بگیریم؛ چراکه اگر قرار بود بسته و مضیق نگاه کنیم، به مشکلات بسیاری برمی‌خوردیم.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: به‌هرحال دیدگاه‌ها و مسائل مختلفی درباره افراد و اشخاص بیرونی مطرح شد که ۴۳ شکایت در این رابطه به ثبت رسید و اگر می‌خواستیم همه این موارد را تعیین تکلیف کنیم، به مشکل برمی‌خوردیم؛ بنابراین تمامی این مسائل را به قضاوت افکار عمومی و تحلیل مردم که ناظران بیرونی بودند، سپردیم. نماینده شورای نظارت بر عملکرد صداوسیما در مجلس ادامه داد: در حال حاضر افرادی هستند که به‌عنوان سوم شخص غایب شکایت کرده‌اند که در مناظره‌ها درباره‌شان صحبت، اتهاماتی مطرح‌شده و اگر قرار بود تمامی این موارد را بررسی کنیم باید به‌تمامی ۴۳ نهاد و شخصیت بیرونی زمان کافی می‌دادیم که در آن صورت روند انتخابات به‌جای رقابت میان ۶ کاندیدا، به بحث آن ۴۳ نهاد و شخص تبدیل می‌شد و روند انتخابات به سمت و سویی نادرست منحرف می‌شد.