سرپرست کتابخانه‌های اصفهان گفت: آرشیو دیداری و شنیداری کتابخانه‌های نهاد درحال تکمیل است و اعضای کتابخانه‌های عمومی می‌توانند از کتاب‌های دیجیتال و لوح‌های فشرده استفاده کنند.

امیر هلاکویی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه بسیاری از انشاراتی‌ها فایل الکترونیکی کتاب را نیز در اختیار ما می گذارند، اظهار داشت: در زمینه تهیه کتاب های گویا، حق تالیف موضوع مهمی است و بر این اساس اجازه گویاسازی کتاب‌های مختلف وجود ندارد و بدین منظور در زمینه تولید این کتاب‌ها پیشرفت آرامی داشتیم.

وی افزود: زمانی نهاد کتابخانه‌ها مجهز به شبکه کتابخوانان حرفه ای در فضای اینترنتی و با امکان دسترسی به کتاب‌های الکترونیکی دیجیتال بود که در حال حاضر این بخش تعطیل شده است.

دستیابی به کتاب‌های الکترونیکی از طریق فضاهای اینترنتی

سرپرست کتابخانه‌های استان اصفهان با اشاره به اینکه قرار است با برنامه‌ریزیهای جدید بار دیگر وارد فضای اینترنتی ارائه کتاب شویم، تاکید کرد: هم اکنون کتابخانه ولی عصر (عج) عصر با ۱۴ هزار کتاب گویا در حال فعالیت است و  مذاکراتی با مجموعه های مختلف برای غنی کردن  آرشیو مجموعه الکترونیکی و گویای  این کتابخانه در دست اقدام است.

وی با بیان اینکه اقدامات خوبی در زمینه کتاب های دیجیتال و الکترونیک توسط معاونت توسعه کتابخانه‌های نهادی  در حال انجام است، تاکید کرد: آرشیو دیداری و شنیداری تمام کتابخانه های زیرمجموعه نهاد در حال تکمیل است و به زودی اعضای کتابخانه‌های عمومی می‌توانند از همه کتاب‌های دیجیتال و نوشتاری استفاده کند.

هلاکویی تاکید کرد: باتوجه به راه اندازی بخش دیداری وشنیداری در کتابخانه‌های استان امکان اهدای لوح‌های الکترونیکی و مجلات توسط مخاطبان و اعضای کتابخانه‌های نهادی وجود دارد.

مردم طرح «با یک کتاب بهار می‌شود» را جدی بگیرند

وی اضافه کرد: با توجه به راه‌اندازی طرح «با یک کتاب بهار می‌شود» در کتابخانه‌های استان با موضوع اهدا و نذر کتاب از مردم تقاضا داریم با شرکت در این طرح نهاد کتابخانه‌ها را در دستیابی به باید به چشم‌انداز ۲۰ میلیون کتاب تا سال ۱۴۰۴ یاری کنند.