به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سهام عدالت، برای کسانیکه شماره حساب یا شبا را اشتباه وارد  سامانه سهام عدالت کرده اند پیامک ارسال شده است تا دوباره یک شماره شبای جدید در سامانه سهام عدالت به ثبت برسانند.

در مدت دو ماه گذشته که از فعالیت این سامانه (از فروردین ۹۶) و دریافت شماره شبای بانکی از مشمولان سهام عدالت می‌گذرد تاکنون تعداد ۲۷ میلیون شبای بانکی توسط مشمولان در سامانه سهام عدالت به ثبت رسیده است.
همچنین از این تعداد شماره شبای واردشده توسط مشمولان، تعداد ۲۳.۵ میلیون شماره شبای بانکی پس از بررسی به تأیید رسیده و تأییدیه آن در سامانه سهام عدالت قابل مشاهده است.
افزون بر این پس از بررسی‌های انجام‌شده تعداد ۵۰۰ هزار شماره شبای بانکی نیز تأیید نشده و اعلام عدم تأیید آن در سامانه قابل مشاهده است که در این زمینه برای این دسته از افراد پیامکی جهت اطلاع ارسال شده است تا دوباره یک شماره شبای جدید در سامانه سهام عدالت به ثبت برسانند.
تعداد ۳ میلیون شبای بانکی واردشده توسط مشمولان سهام عدالت نیز در دست رسیدگی نزد سیستم بانکی و بانک‌های کشور است که به‌زودی نتیجه تأیید آن در سامانه اعلام خواهد شد.
بنابر اعلام سازمان خصوصی‌سازی هیچ‌گونه تأخیر در فرآیند بررسی شبای بانکی مشمولان وجود ندارد و راستی‌آزمایی شماره‌های شبای مشمولان طبق زمان‌بندی پیش‌بینی شده در حال انجام است.

 مشمولان سهام عدالت تا پایان شهریور ۹۶ مهلت دارند برای دریافت سود سهام، شماره شبای بانکی خود را وارد سامانه سهام عدالت به نشانی www.samanese.ir کنند.