فیلم سینمایی «من، دنیل بلیک» به کارگردانی کن لوچ، ۲۹ خرداد ماه در نگارستان امام خمینی (ره) اکران و نقد و بررسی می شود.

به گزارش ایمنا، «من، دانیل بلِیک»  فیلمی به کارگردانی کن لوچ است. این فیلم داستان کارگری را روایت می کند که بعد از یک حمله قلبی، توسط دکترش از کار کردن منع می‌شود و حالا باید از دولت مستمری بیکاری دریافت کند. اما بوروکراسی پیش روی قهرمان فیلم، دریافت این مستمری را تا حد رسیدن به نقطه بی‌بازگشت به تأخیر می‌اندازد. دنیل بلیک همچنین در طی ماه‌های بیکاری و بی‌پولی‌اش با یک مادرجوان که او هم دچار بحران مشابهی است آشنا می‌شود و...

این فیلم در سال ۲۰۱۶ منتشر شد و توانست نخل طلای جشنواره فیلم کن ۲۰۱۶ را نیز از آن خود کند.

 برنامۀ عصرهای سینما، که با همکاری دفتر تخصصی سینما، انجمن سینمای جوانان ایران، موسسۀ تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) و سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی اصفهان از آغاز ماه مبارک رمضان، با هدف اکران فیلم های منتخب جهان در نگارستان امام خمینی (ره) در حال برگزاری است،  امروز به اکران و نقد و بررسی این فیلم اختصاص دارد.  

گفتنی است،  جلسۀ نقد و بررسی «من، دنیل بلیک» با حضور سعید محسنی، بعد از اکران فیلم برگزار می شود و این کارشناس «مروری بر فیلمنامه های برگزیدۀ جشنوارۀ ونیز» خواهد داشت.  

علاقمندان برای دیدن این فیلم می توانند امروز، ۲۹ خرداد ماه، رأس ساعت ۱۸ به نگارستان امام خمینی (ره) واقع در میدان فیض مراجعه کنند.