رئیس اداره طراحی شهری شهرداری اصفهان گفت: باید ضمن حفظ ابنیه تاریخی، ساختمان‌های جدید را هم به سبکی ساخت که با همان ابنیه تاریخی هماهنگی داشته باشد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، محمد عقیلی پیش از ظهر امروز در نشست خبری برنامه‌های شهرداری اصفهان در حوزه شهرسازی و معماری اظهار کرد: اصل نما و منظر شهری جزء مشاعات شهری است و از دیرباز آجرنما جزء اصلی‌ترین متریال‌ها بوده است.

وی با اشاره به ساخت نما در مساکن و ساختمان‌ها افزود: باید توجه داشت که طراح نما باید نسبت به شهر اصفهان شناخت داشته باشد و با پیروی از مفاد و ضوابط شهری طرح خود را اجرا کند.

رئیس اداره طراحی شهری شهرداری اصفهان با بیان اینکه طراحی ساختمان باید مدرن و امروزی باشد، تصریح کرد: البته باید ضمن حفظ ابنیه تاریخی، ساختمان‌های جدید را هم به سبکی ساخت که با همان ابنیه تاریخی هماهنگی داشته باشد

وی با بیان اینکه شهر یزد نسبت به اصفهان بافت تاریخی دست نخورده‌تری دارد، تأکید کرد: در کل سطح شهر اصفهان هم بافت تاریخی و هم بافت فرسوده وجود دارد که مجموع مساحت این دو بافت به دو هزار و 270 هکتار می‌رسد.

عقیلی در پایان اضافه کرد: باید ضوابط مربوط به بافت‌های تاریخی و فرسوده بازبینی شود و پس از آن اقدامات لازم در این خصوص در شهر اصفهان انجام گردد.