مرحله نهایی لیگ جهانی والیبال سال ۲۰۱۷ از ۱۳ تا ۱۷ تیرماه به میزبانی برزیل پیگیری خواهد شد.

به گزارش  روابط عمومی فدراسیون والیبال، مرحله مقدماتی سطح یک لیگ جهانی والیبال بامداد امروز (سه‌شنبه) با برگزاری ۵۴ مسابقه به پایان رسید.
در پایان مرحله مقدماتی لیگ جهانی شش تیم فرانسه، برزیل، صربستان، روسیه، کانادا و آمریکا به مرحله نهایی صعود کردند که از ۱۳ تا ۱۷ تیرماه به مصاف یکدیگر می‌روند.
رقابت‌های مرحله نهایی لیگ جهانی امسال در مدت پنج روز در شهر کوریتیبا برزیل پیگیری خواهد شد که سه روز نخست (سه‌شنبه ۱۳ تا پنج‌شنبه ۱۵ تیرماه) به دور مقدماتی این مرحله اختصاص دارد.
در این مرحله تیم‌های برزیل (میزبان) با تیم‌های صربستان و روسیه در گروه A و سه تیم فرانسه، آمریکا و کانادا در گروه B قرار می‌گیرند.
پس از سه روز مسابقه تیم‌های اول و دوم هر گروه به مرحله نیمه نهایی صعود می‌کنند و تیم‌های سوم از دور مسابقات حذف می‌شوند.
مرحله نیمه نهایی لیگ جهانی سال ۲۰۱۷ روز جمعه ۱۶ تیرماه انجام می‌شود و تیم‌های اول و دوم گروه‌های A و B به صورت ضربدری با هم بازی می‌کنند تا تیم های برنده به دیدار نهایی و بازنده به مسابقه رده‌بندی که روز شنبه ۱۷ تیرماه برگزار می‌شود، صعود کنند. سال گذشته در مرحله نهایی لیگ جهانی یک روز استراحت بعد از مرحله مقدماتی در نظر گرفته شده بود که امسال اینگونه نیست و مسابقات به صورت متوالی برگزار می‌شود.
پس از مشخص شدن رتبه‌های اول تا ششم لیگ جهانی سال ۲۰۱۷، دو میلیون و ۱۰۰ هزار دلار پاداش به آنان تعلق خواهد گرفت که جدول آن به قرار زیر است:
۱- قهرمان لیگ جهانی سال ۲۱۰۷: یک میلیون دلار
۲- نایب قهرمان: ۵۰۰ هزار دلار
۳- تیم سوم: ۳۰۰ هزار دلار
۴- تیم چهارم: ۱۵۰ هزار دلار
۵- تیم پنجم: ۷۵ هزار دلار
۶- تیم ششم: ۷۵ هزار دلار