پردیس شرق اصفهان در منطقه 4 شهرداری اصفهان قرار گرفته تا با رویکرد توزیع عادلانه خدمات فرهنگی و اجتماعی، پاسخگوی نیازهای شهروندان در راستای افزایش شور و نشاط در بستری امن باشد.

به گزارش ایمنا، یکی از مباحث فرهنگی اجتماعی که در شهر به نوعی با آن روبرو هستیم مسائل مربوط به تفریح مردم شهر اصفهان است. زمانی که زاینده رود خشک شد در واقع مردم بخش عظیمی از تفریح خودشان را از دست دادند؛ چون به زاینده رود عادت داشتند کنار زاینده رود بودن حس آرامش برایشان داشت و شاید با وجود زاینده رود، مردم نیازی به تفریحات و شادی دیگری نداشتند و خود زاینده رود این نشاط را به آنها می داد.

ولی وقتی زاینده رود خشک شد این نیاز احساس شد که ما باید نیاز های تفریحی ویژه ای را برای مردم ایجاد کنیم  بنابراین پردیس های تفریحی در شهر تعریف شد.

کوه نخودی همانند کوه صفه دارای پتانسیل های گردشگری و فضای سبز است که با ساماندهی و اجرای طرح پردیس شرق می توان این محدوده را به مکان گردشگری تبدیل کرد در واقع با اجرای طرح پردیس شرق، کوه نخودی به قطب گردشگری این بخش اصفهان تبدیل می شود؛ هدف  پروژه  از اجرای این طرح ایجاد فضایی مناسب و آرام برای تفریح خانواده ها در شرق اصفهان است.

به گفته محمد هویدا مدیر منطقه ۴ شهرداری اصفهان مساحت فاز اول این پروژه ۳۰ هزار متر مربع با اعتباری بالغ بر ٢٥میلیارد ریال اجرایی شده است.

وی در ادامه با اعلام اینکه این پروژه یکی از پروژه های شاخص منطقه ۴ محسوب می شود می گوید: فاز اول این طرح  شامل احداث پارکینگ، درختکاری وفضای سبز، ایجاد پیست دوچرخه، مسطح کردن و ایمن سازی مسیر و ساخت سرویس های بهداشتی است که هم اکنون با ٩٥ درصد پیشرفت فیزیکی آماده بهره برداری  است.

این مقام مسئول شهری ادامه می دهد: فازدوم پروژه شامل ادامه محوطه سازی ها، پارک سازی، پیاده رو سازی واحداث آمفی تأتر است که در مرحله خاکبرداری قرار دارد.

وی اضافه می کند: فازسوم این پروژه نیز شامل احداث پارک دلفین ها، اجرای زیپ لاین و سایر تفریحات مهیج دیگر است.