مجموعه تفریحی آبی گلسار امروز13 بهمن ماه 95 با حضور مسئولین استانی افتتاح گردید.

به مناسبت فرا رسیدن دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی مجموعه تفریحی آبی گلسار 13 بهمن ماه 95 با حضور محمد سلطان حسینی مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان، مهدی جمالی‌نژاد شهردار اصفهان، بهمن کیانی والا سرپرست هیات شنای استان اصفهان و دیگر مسئولین استانی افتتاح گردید.
شهردار اصفهان در این مراسم گفت: سال‌های سال، محور توسعه شهر اصفهان صنایع آن بوده‌اند اما این رویکرد توسعه تغییر کرده است.
وی افزود: اصفهان در سال 1400 تبدیل به یک شهر دانش محور و پایتخت گردشکری خواهد شد و رویکرد مدیران شهری هم با آن تغییر خواهد کرد؛ امروز رویکرد صیانتی و رویکرد تاسیسی را در مدیران شهری اصفهان داریم که یقینا در این حوزه‌ها افراد سرمایه‌گذار می‌تواند بسیار ارزشند باشد.
شهردار اصفهان با بیان این که از سال گذشته 150 پروژه مشارکتی در اصفهان رقم خورده است، تصریح کرد: شب گذشته در گفت‌وگویی که با شهردار شیراز داشتم، اعلام کرد پروژه‌های مشارکتی آن‌ها یک‌دهم اصفهان است.
وی اضافه کرد: در 9 ماهه ابتدای سال جاری بالای 3 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری از بخش خصوصی در پروژه‌های شهری داشته‌ایم و این نشان می‌دهد که شهرداری اصفهان در این زمینه موفق بوده است.
جمالی‌نژاد تاکید کرد: در کنار شهرداری اصفهان بخش خصوصی همیشه این ارگان را همراهی کرده است، پروژه استخر گلسار دارای این ویژگی است و کمتر مهمان خارجی به اصفهان می‌آید که از آن تعریف نکند.


محمد سلطان حسینی مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان پیش از ظهر در حاشیه مراسم افتتاح مجموعه تفریحی آبی گلسار اصفهان اظهار داشت: در دنیای امروز مهم‌ترین اصل برای توسعه‌های شهری، مشارکت بخش خصوصی است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر تمام دنیا در رقابت هستند تا بخش‌های خصوصی موارد عرصه‌های اقتصادی و اجتماعی شوند، افزود: در استان اصفهان با مدیریت خوب مدیران شهری، در تمام حوزه‌ها بخش خصوصی ورود پیدا کرده است و بخش‌های خصوصی باعث می‌شوند تا با هزینه‌های کمتر، امکانات بهتر در اختیار مردم قرار گیرند.
مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان با بیان اینکه هم‌چنین بخش‌های خصوصی باعث تقسیم متوازن و عادلانه زیرساخت‌های تولیدی در تمام سطح شهر می‌شوند، تصریح کرد: بخش خصوصی که در مجموعه ورزشی گلسار سرمایه‌گذاری کرد قبلاً نیز برای استخر آبسار سپاهان شهر اصفهان سرمایه‌گذاری کرده بود.
وی با بیان اینکه از چند پروژه متعلق به بخش خصوصی و خیرین در دهه فجر در حوزه ورزش اصفهان بهره‌برداری خواهد شد، تأکید کرد: با همت شهرداری اصفهان بزرگ‌ترین مجموعه ورزشی جانبازان و معلولان منطقه خاورمیانه، پروژه بزرگ آکادمی بسکتبال ایران با سرمایه‌گذاری 3 میلیارد تومان و پیست و سالن شمشیربازی آسیا توسط یکی از خیرین در ورزشگاه نقش‌جهان در دهه فجر افتتاح خواهند شد.
سلطان حسینی خاطر نشان کرد: طی 20 سال امید مردم اصفهان به ساخت ورزشگاه نقش‌جهان بود و این سال‌ها این امر تحقق نیافت اما با ورود بخش خصوصی، با هزینه‌ای نزدیک به 50 میلیارد تومان توسط فولاد این ورزشگاه بعد از 20 سال افتتاح شد.
وی تأکید کرد: چندین بار مشاهده شد که بیش از 40 هزار نفر تماشاچی برای تماشای بازی‌ها در ورزشگاه نقش‌جهان حضور یافتند؛ با همکاری بخش خصوصی فولاد مبارکه بقیه اقدامات ورزشگاه نقش‌جهان به سرعت انجام می‌شود.
مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان ضمن قدردانی از شهرداری اصفهان برای افتتاح متعدد پروژه‌های عمرانی گفت: افتتاح این پروژه‌ها چیزی جز هم‌افزایی و همدلی مسؤولان شهری را به دنبال ندارد که در نتیجه مردم پیشرفت توسعه شهری را هر روز نسبت به روز گذشته احساس می‌کنند.
وی در پایان بیان داشت: به فرموده مقام معظم رهبری مردم اصفهان در زندگی شخصی خودشان بسیار اقتصادی و صرفه‌جو هستند اما همین مردم زمانی این رفتار را دارند که اقدامات خیر در آن جامعه انجام شود؛ کارفرمای مجموعه ورزشی گلسار می‌توانست به غیر از سرمایه‌گذاری در ورزش در اقتصاد سرمایه‌گذاری کند اما ثروت خود را برای ورزش خرج کرد و همین سرمایه‌گذاری در ورزش بسیار ارزشمند و از کارهای خیر است.