ایمنا، شهردار نجف‌آباد گفت: از مجموع ۹۳ میلیارد و ششصد و هشتاد میلیون تومان بودجه نقدی سال گذشته شهرداری، چیزی در حدود ۶۷ درصد معادل شصت‌وسه میلیارد تومان در امور عمرانی شهر هزینه شده است. 

مسعود منتظری ادامه داد: از میان فصول و برنامه‌های ۹ گانه بخش عمرانی هم بهبود محیط شهری با ۴۰ و بهبود عبور و مرور شهری با ۲۶ درصد بیشترین سهم از هزینه‌های صورت گرفته در بخش عمرانی را به خود اختصاص داده‌اند. 

وی یادآور شد: بهبود محیط شهری شامل اقداماتی مانند احداث پارک محله‌ای، تکمیل و توسعه شبکه آب‌رسانی، آبیاری فضای سبز، جمع‌آوری، حمل و دفن زباله به همراه نوسازی معابر و مبلمان شهری بوده و در سرفصل بهبود عبور و مرور شهری نیز مواردی مانند آسفالت، لکه‌گیری معابر، احداث خیابان و پیاده‌رو مشاهده می‌شود. 

شهردار نجف‌آباد با اشاره به‌صرف نزدیک به ۳۰ میلیارد تومان در بخش هزینه‌های جاری شهرداری طی سال گذشته افزود: در این بخش که به چهارفصل و بیست ماده در هر فصل تقسیم‌بندی می‌شود، هزینه‌های پرسنلی با ۷۲ و هزینه‌های اداری با ۱۷ درصد بیشترین سهم را به خود اختصاص داده‌اند. 

منتظری اظهار داشت: درحالی‌که معمولاً نسبت هزینه‌های جاری به عمرانی در شهرداری‌های کشور ۶۰ به ۴۰ است، در نجف‌آباد با تلاش شبانه‌روزی مدیران سطوح مختلف و کارکنان، این میزان در چند سال اخیر به‌صورت تقریباً برعکس بوده است.

 شهردار نجف‌آباد گفت: سال گذشته شاهد تحقق درآمد بیش از ۳۱ میلیارد تومانی در بخش غیر نقدی بودجه شهرداری بودیم که از این میزان دومین منطقه با تحقق ۴۱۱ درصدی و پنجمین منطقه نیز با ۱۹ درصد به ترتیب بیشترین و کمترین میزان تحقق را نسبت به‌پیش بینی‌های صورت گرفته داشته‌اند. 

مسعود منتظری مجموع معاوضات پرداختی شهرداری در این مدت را نزدیک به سی میلیارد و هشت‌صد میلیون تومان عنوان کرد و اظهار داشت: ۸۲ درصد این موارد به‌صورت معاوضات امتیازی بوده، ۱۱ درصد در قالب ملکی صورت گرفته و در هفت درصد هم کار به شکل معاوضات ریالی انجام‌شده است.