قائم مقام شهردار نجف آباد گفت: با اتمام فازهای طراحی و مطالعاتی پروژه ساماندهی خیابان امام شرقی حد فاصل تقاطع 22بهمن تا میدان آزادگان، مناقصه انتخاب پیمانکار این طرح 4میلیارد تومانی اخیرا شروع شده که با نهایی شدن آن آغاز فاز عملیاتی پروژه در دستور کار قرار خواهد گرفت.
محمد مغزی از تعریض 3متری خیابان امام طی این طرح خبر داد و افزود: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته، فضای سبز موجود در این محدوده حفظ شده و علاوه بر دو باند پیاده‌روی در طرفین خیابان، شاهد اجرای یک باند ویژه دوچرخه سواری در بخش جنوبی مسیر خواهیم بود که با اتصال به محور سلامت در باند غربی بلوار طالقانی، تا بوستان خدمت ادامه خواهد داشت.
  پیش بینی تردد وسایل حمل و نقل عمومی
معاون اداری و مالی شهرداری ادامه داد: مسیر خیابان امام شرقی به صورت رفت باقی خواهد ماند؛ ولی با توجه به تعریض صورت گرفته، امکان ایجاد خط تردد وسایل حمل و نقل عمومی همچون BRT نیز در این محدوده در نظر گرفته خواهد شد.
تاکید بر استفاده از با کیفیت ترین مصالح در این ساماندهی دیگر موردی بود که مغزی با تاکید بر آن اظهار داشت: یکی از امتیازات اجرای این پروژه، فراهم شدن مسیری ایمن برای دوچرخه سواری و پیاده روی شهروندان در بخشی از یک رینگ تفریحی است که این امر همزمان با بهبود عبور و مرور شهری در این مسیر مهم اتفاق خواهد افتاد.
   اتصال منتظری جنوبی به بوستان زندگی
قائم مقام شهردار و معاون اداری و مالی شهرداری در خصوص دیگر پروژه های در دست اجرا نیز گفت: مناقصه ادامه خیابان منتظری جنوبی از تقاطع بلوار بهارستان به سمت بوستان زندگی در آخرین روزهای سال گذشته برگزار شد که با توجه به انتخاب پیمانکار مجری پروژه، به زودی فاز عملیاتی آن نیز شروع خواهد شد.
محمد مغزی درباره آخرین وضعیت ادامه بلوار فجر هم خاطر نشان کرد: مدت زمان قابل توجهی صرف پیگیری و مذاکره در خصوص جابه جایی چاه آب موجود در مسیر شد ولی متاسفانه به دلیل عدم همکاری طرف مقابل، مجبور به اتخاذ روشی خاص در این محدوده شدیم؛ به طوری که در حال حاضر طرح مراحل پایانی خود را پشت سر می گذارد.