اصفهان‌امروز: معاون امور جوانان جمعیت هلال‌احمر استان اصفهان از اجرای برنامه‎های مختلف خلاقانه در پست‎های ایمنی و سلامت مسافران نوروزی استان خبر داد. حیدرعلی خانبازی گفت: طبق پژوهش‎های صورت گرفته بسیاری از رانندگانی که دچار سانحه شده‎اند هیچ‌گاه متصور تصادف برای خود نبودند لذا در طرح بهرفت استانی به دنبال حساس‎سازی رانندگان نسبت به عوامل تصادفات و توقف ایشان در پست‎ها هستیم.

خانبازی تشریح کرد: برگه‌ای حاوی علل عمده تصادفات در سال‌های گذشته و انتقال مفاهیم مرتبط با ترافیک و سؤالی با عنوان «چرا من تصادف کنم» پس از پیوستن مسافر به کمپین نه به تصادفات و اهدای یادبود سرکلیدی، در اختیار مسافر قرار می‌گیرد. وی افزود: در ادامه از مسافر درخواست می‌شود تا پاسخ سؤال را در پست بعدی ایمنی و سلامت محدوده استان تحویل داده و از جوایز قرعه‌کشی پایان طرح همزمان با هفته هلال‌احمر بهره‌مند شود و به این واسطه ضمن توقف و استراحت رانندگان و مسافران، به حساس سازی علل تصادفات و بهبود رفتار ترافیکی پرداختیم. خانبازی با بیان اینکه در هر پست برنامه‎های خلاقانه ویژه گروه‎های مختلف سنی اجرا می‌شود، تصریح کرد: در کنار فضای دوستدار کودک هر پست، برنامه‎های متنوعی ویژه کودکان همچون طراحی بنر مار و پله با آموزش پیام‌های ترافیکی، مسابقه لیلی، طناب‌بازی، نقاشی روی صورت کودکان، حضور اعضای جوان با تن‌پوش عروسکی و بازی با کودکان، ساخت پیام‌های ترافیکی به‌صورت بادبادک و هدیه به کودکان، نوشتن نکات ایمنی روی بادکنک، ساخت شهرک ترافیکی که چگونه رانندگی کردن را با رعایت قوانین ترافیکی آموزش می‌دهد و ساخت شهرک بهرفتی اجرا شد.

معاون امور جوانان جمعیت استان با اشاره به طرح خلاقانه پست شهید مدرس اردستان گفت: با توجه به اینکه کودکان بیشترین تأثیر را بر رفتار پدر یا مادر در طول سفر دارند، اجرای طرح درخت کاج برگرفته از (کودک، ایمنی، جاده) و درج پیام‌های ترافیکی بر روی درخت کاج و مفاهیم آموزشی به کودکان منتقل می‎شود. وی تشریح کرد: اهدای کتاب، برگزاری غرفه اهدای عضو، پخش پمفلت و ثبت‌نام ۳۶۰ نفر، توزیع بروشورهای پیش‌بینی وضعیت آب‌وهوا، حضور داوطلبین و روحانی داوطلب و پاسخ به مسائل شرعی، حضور پزشک داوطلب و ویزیت رایگان همراه با ارائه نکات آموزشی بهداشتی و تغذیه‎ای به مسافرین با چکاپ قد و وزن، برگزاری کارگاه‎های آموزش پیشگیری از اعتیاد و سلامت روان، کار روی شیشه، مینیاتور و سیاه‌قلم، برپایی نمایشگاه‎های هنرهای دستی اعضا مانند میناکاری همچنین برگزاری کارگاه آموزش امداد و کمک‎های اولیه به مسافرین و کودکان، آموزش خارج کردن مصدوم از خودرو، اجرای ساعت صفر زمین و خاموشی چراغ‌های پست، پاک‌سازی محیط‌زیست، توسط اعضای جوان حاضر در پایگاه‌ها بخش دیگر از اقدامات خلاقانه بشردوستان استان اصفهان ویژه مسافرین نوروز 1396 بود.