خانه / اعلام جزئیات و دلیل فوت دانشجوی اصفهانی

اعلام جزئیات و دلیل فوت دانشجوی اصفهانی

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی جزئیات و دلیل فوت دانشجوی اهل روستای قلعه بهمن بویین میاندشت را تشریح کرد.
اکبر ترکی در گفت‌وگو با تسنیم  درباره نتایج بررسی اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس پیرامون فوت دانشجوی پزشکی اهل روستای قلعه بهمن بویین میاندشت در خوابگاه دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد اظهار داشت: بررسی‌ها نشان داد که مرگ این دانشجو به طور قطعی با مسمومیت با گاز مونوکسید کربن صورت گرفته و این موضوع مسجل است.
وی افزود: بنابر گزارش پزشکی قانونی استان چهارمحال و بختیاری، عامل نشست مونوکسید کربن دودکش موتورخانه خوابگاه بوده است، لوله‌ها از محلی که حمام‌های چهارطبقه تعبیه شده به پشت بام رسیده و در اثر فرسودگی و یا دلایل دیگر که کارشناسان باید بررسی کنند دودکش دچار اشکال شده و لوله‌ها از محلی که حمام‌های چهارطبقه تعبیه شده گذشته و به پشت بام رسیده و گاز مونوکسید کربن به داخل سقف‌های کاذب سرایت کرده و منجر به مرگ ایشان شده است.
نماینده فریدن، فریدون‌شهر، چادگان و بوئین میاندشت در مجلس با بیان اینکه میزان قصور عوامل از جمله ناظر ساختمان، مسئولان فنی ساختمانی دانشگاه و دیگر عوامل توسط کارشناسان قوه قضاییه، دادگستری، اداره گاز، نظام مهندسی و دفتر فنی دانشگاه بررسی شده و نتیجه نهایی اعلام می‌شود.
وی بیان کرد: همراه با رئیس دانشگاه و معاونان و معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت از موتورخانه خوابگاه نیز بازدید کرده و شرایط را بررسی، همچنین گزارش بازپرس و قاضی کشیک وقت و رئیس دادگستری استان چهارمحال و بختیاری را مطالعه کردیم. ضمن اینکه با خانواده و دوستان دانشجو، تیم اورژانس و افرادی که حین اتفاق حضور داشتند صحبت کردیم.
ترکی گفت: این اطمینان را می‌دهیم که اگر قصوری در روند وجود داشته پیگیری‌های لازم انجام شده و حقوق این دانشجو تضییع نمی‌شود.
وی با بیان اینکه این ضایعه تأسف بار است اما جدای از بررسی علل حادثه مشخص کردن مقصران موضوع دیگری است، اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی و وزارت بهداشت موظف هستند که از لحاظ مادی و معنوی حقوق این خانواده را حفظ کنند، بر همین مبنا خوابگاه بزرگی در دست ساخت است که قرار است به اسم ایشان نام گذاری شود.
20 مهر 1396, 12:16
بازگشت