خانه / نگاهی به حکایت غم انگیز تجاوز و قتل «عاصفه» دختر ۸ ساله کشمیری

نگاهی به حکایت غم انگیز تجاوز و قتل «عاصفه» دختر ۸ ساله کشمیری

تراژدی قتل غم انگیز عاصفه دختر هشت ساله کشمیری که این روزها گریبان دولت هند را گرفته در اصل داستان بی توجهی به مسلمانان کشمیری است.
به گزارش تسنیم؛ نام عاصفه این روزها به تیتر اول رسانه‌های شبه قاره تبدیل شده و بسیاری از مردم در جهان دائما اخبار مربوط به قتل این کودک مظلوم و بی‌گناه را پیگیری می‌کنند ولی حقیقت ماجرا چه بوده است؟
در تاریخ 8 ژانویه سال جاری یعنی حدود 3ماه پیش، دختر بچه‌ای هشت ساله و مسلمان به نام عاصفه در منطقه کتوا واقع در کشمیر اشغالی ناپدید شد.
تلاش‌های والدین عاصفه برای یافتن او بی‌نتیجه ماند تا اینکه سرانجام 11 روز بعد جنازه غرق به خون این دخترک که کاملا کوبیده شده بود حقیقت تلخی را فاش کرد.
گزارش پزشکی نشان می‌داد که این کودک بی‌گناه طی این 11 روز بارها مورد تجاوز جنسی، توسط افراد مختلف قرار گرفته است و پیدا شدن جنازه او در محل رفت‌ و آمد هندوها معما را پیچیده‌تر کرد.
در ادامه تحقیقات نشان داد که در این مدت به بدن عاصفه مواد مخدر تزریق شده و او عملا در حالت مرگ و زندگی بوده و مورد تجاوز قرار می‌گرفته است.
به دنبال این جنایت وحشتناک پلیس موفق به شناسایی عاملان این قتل شد و شش نظامی هندی دستگیر شدند و به جرم خود نیز اعتراف کردند.
در این راستا یکی نظامی 19 ساله هندی گفت: عاصفه به دنبال اسب گم شده‌اش می‌گشت و من او را فریب داده و به سمت جنگل کشاندم، سپس او را ربوده وبه یک عبادتگاه هندوها منتقل کرده و 11 روز به همراه دوستانم او را مورد آزار جنسی قرار می‌دادیم.
این داستان تلخ بلافاصله رنگ و بوی مذهبی و سیاسی به خود گرفته و هندوهای متعصب خواستار آزادی نظامیان هندی شدند.
متاسفانه دولت هند نیز با حمایت از 6 نظامی خود باعث آزادی آنان شده و عملا پیگیری پرونده قتل این کودک بی‌گناه به اتمام رسید.
اینک اما با به میدان آمدن رسانه‌های مختلف، و اعمال فشار به دولت هند و همچنین اعتراض‌های مکرر احزاب اپوزیسیون قرار شده رسیدگی به این پرونده بازهم آغاز شود .
رسیدگی به پرونده قتل عاصفه از چند جهت اهمیت دارد زیرا او نمادی از هزاران زن بی‌گناهی است که در کشمیر اشغالی توسط نظامیان هندی مورد تعرض قرار گرفته‌اند و هیچگاه نتوانست حق خود را بگیرند.
از سویی بار دیگر درخواست مشروع مسلمانان و مردم مظلوم کشمیر را فریاد خواهد زد که مخالف تجاوزگری هند، و خواستار خروج نظامیان این کشور از منطقه اشغالی کشمیر هستند.
در حال حاضر حدود 700 هزار نظامی هندی در کشمیر اشغالی حضور دارند و پاسخ هرگونه اعتراض را با گلوله‌های آتشین می‌دهند.
هند طی 28 سال اخیرا 98 هزار نفر را در کشمیر اشغالی به قتل رسانده و به بیش از 144 هزار نفر دیگر را بازداشت کرده است.

27 فروردین 1397, 15:17
بازگشت