تامین حق‌آبه تالاب گاوخونی اولویت نخست استان باشد


اصفهان امروز آنلاین | 11 مهر 1397, 12:50 | کد خبر: 58090

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: تامین حقابه زیست محیطی زاینده رود و احیای تالاب بین المللی بایستی به عنوان اولویت نخست مدیریت زیست محیطی استان و مد نظر مجموعه مردم و مسئولان استان و کشور باشد .

به گزارش ایمنا، سید رحمان دانیالی در دومین نشست سازمان‌های مردم نهاد محیط زیستی استان اصفهان در سال جاری با اشاره به نقش و جایگاه این سازمان‌ها در تحقق توسعه پایدار اظهار کرد: تشکل های زیست محیطی می توانند نقش مهم و موثری در پیشبرد اهداف محیط زیست استان و کشور داشته باشند.

وی افزود: تشکل‌های محیط زیستی ظرفیت‌های بزرگ اجتماعی به شمار می‌آیند که با استفاده از توان و پشتوانه مردمی آنها می‌توان در برابر بسیاری از ناملایمات زیست محیطی امروز جامعه تاثیرگذاربود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان با استناد به پژوهش و مطالعات انجام یافته توسط مراکز دانشگاهی درباره تبعات خشکی تالاب بین المللی گاوخونی ، افزود: خشک شدن این تالاب در درازمدت منجر به ایجاد کانونی برای تولید گرد و غبار خواهد شد که تا شعاع ۵۰۰ کیلومتری می تواند اثرات غیرقابل جبرانی بر محیط زیست و سلامت زیستمندان وارد کند.

وی تاکید کرد: تامین حقابه زیست محیطی زاینده رود و احیای تالاب بین المللی بایستی به عنوان اولویت نخست مدیریت زیست محیطی استان مد نظر مجموعه مردم و مسؤولان استان و کشور باشد .

دانیالی در خصوص  محورهای فعالیت تشکل‌ها در بهبود مدیریت محیط زیست استان گفت: معرفی مناطق حفاظت شده، شناسایی کمبودها، ارائه راهکارها، فرهنگ سازی زیست محیطی درهمکاری و تعامل با تشکل های زیست محیطی میسر است و در این راستا تشکل ها می‌توانند با همت بیشتر گام‌های موثرتری بردارند و تلاش مجموعه محیط زیست استان اصفهان بر این است که با جلب مشارکت مردمی و بین بخشی قدم‌های خوبی برای محیط زیست استان اصفهان برداشته شود.

لینک خبر:
http://esfahanemrooz.ir/?newsid=58090


بازگشت