حکم بازنشستگی ندارم


اصفهان امروز آنلاین | 13 آذر 1397, 19:25 | کد خبر: 64034
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان گفت: بنده بارها درخواست رهایی از خدمت را ارائه کرده‌­ام اما وقتی حکم بازنشستگی ندارم با درخواستم موافقت نشده است.
به گزارش تسنیم، سه‌شنبه دوم مرداد ماه سال 97 بود که نمایندگان در خانه ملت طرحی را تصویب کردند که با آن مدیران بازنشسته‌ای که حکم بازنشستگی آنها صادر شده است باید ظرف مدت دوماه از ابلاغ قانونی صندلی خود را تحویل مدیران جوان بدهند.
پس از تصویب طرح در صحن علنی مجلس شورای اسلامی و تأیید آن توسط شورای نگهبان، رئیس جمهور اواخر شهریورماه قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان را ابلاغ کرد تا مدیران بازنشسته تنها تا پایان آبان ماه برای ترک پست خود را زمان داشته باشند.
طبق قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان تنها استفاده از بازنشستگان دولتی در جایگاه‌های رؤسای سه قوه، معاون اول رئیس جمهور و اعضای شورای نگهبان، وزرا و نمایندگان مجلس و معاونین رئیس جمهور، جانبازان بالای 50 درصد، آزادگان بالای 3 سال و فرزندان شهدا ممکن است.
از طرفی براساس این قانون به‌طور مطلق، به‌کارگیری بازنشستگان ممنوع است که این اطلاق شامل به‌کارگیری در قالب اشتغال مجدد، قراردادی، ساعتی، خرید خدمت و حتی شامل اعاده به خدمت هم می‌شود.
اما با وجود ابلاغ این قانون و پایان مهلت قانونی برای ترک مسئولیت مدیران بازنشسته طبق قانون و اعلام مجلس و سازمان بازرسی کل کشور، هنوز برخی از مدیرانی که از نظر این بازنشسته شده‌اند در مسند ریاست حضور داشته و مسئولان را رها نکرده‌اند. اسرافیل احمدیه رئیس 61 ساله سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان از مدیرانی است که از او به عنوان بازنشسته نام برده می‌شود.
اسرافیل احمدیه در گفت‌­وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان پیرامون این موضوع و پایان مهلت کناره‌­گیری بازنشستگان مشغول به فعالیت در دستگاه‌­های اداری و اجرایی کشور اظهار داشت: بازنشسته یعنی فردی که حکم بازنشستگی برایش صادر شده ­است و همه نیز فرد را به عنوان بازنشسته می­‌شناسند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان در ادامه تصریح کرد: بنده بارها درخواست رهایی از خدمت را ارائه کرده­‌ام اما وقتی حکم بازنشستگی ندارم با درخواستم موافقت نشده است.

لینک خبر:
http://esfahanemrooz.ir/?newsid=64034


بازگشت