خانه / پروژه قطار سریع‌السیر اصفهان- تهران با ۱۳.۶ میلیارد یوان تامین اعتبار شد

پروژه قطار سریع‌السیر اصفهان- تهران با ۱۳.۶ میلیارد یوان تامین اعتبار شد

استاندار اصفهان گفت: سالیان بسیار است که قطار سریع السیر اصفهان - تهران روی زمین مانده و چند روز پیش با حدود ۱۳.۶ میلیارد یوان چین این پروژه تامین اعتبار شد.
به گزارش تسنیم ، عباس رضایی عصر امروز در آیین افتتاحیه سیزدهمین نمایشگاه تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی اصفهان اظهار داشت: در نخستین روزی که در استانداری حاضر شدم از خشکسالی و معیشت کشاورزان شرق اصفهان نگران بودم، مژده به اصفهانی‌ها که دولت بهترین مصوبه را برای اصفهان و رودخانه کارون داشت، معتقدیم آب نباشد حیات نیست.
وی افزود: من فکر می‌کردم که اگر این مصوبه 14 یا 15 سال پیش بود چه قدر مفید بوده و ما امروز این مشکلات را نداشتیم، از بهمن ماه به مدت محدود آب برای کشاورزی جاری می‌شود اما زمان باز ماندن آب زاینده رود از سوی وزارت نیرو اعلام می‌شود.
استاندار اصفهان خاطرنشان کرد: در شرایط بسیار نگران کننده اقتصادی قرار داریم، سالیان بسیار است که قطار سریع السیر اصفهان به تهران روی زمین مانده و چند روز پیش با حدود 13.6 میلیارد یوان چین این پروژه تامین اعتبار شد و کار از روز گذشته آغاز شده و بر اساس قول پیمانکار در پایان سال 99 با یک ساعت و 50 دقیقه به تهران می‌رسیم.
وی تصریح کرد: هر فرد یا سازمانی که امروز یک اشتغال تولید می‌کند قهرمانی واقعی است و با همه وجود در خدمت آن هستم، صحبت‌های اینکه سرمایه گذاری در اصفهان مشکل است و شعار دهیم را بیرون بریزیم و بنده با کمال میل در خدمت کسانی هستم که بخواهند تولید کننده را حمایت کنم.
رضایی بیان کرد: برخی بانک‌های ما مشکلاتی می‌تراشند و دوشنبه هفته آینده مشکلات بانک‌ها را با رئیس بانک مرکزی در میان می‌گذارم، در استان اصفهان علی رغم اینکه مدعی برتری هستیم اما در بسیاری از ابعاد عقب مانده‌ایم، برای مثال در اشتغال 2.4 درصد از میانگین کشور پایین‌تر هستیم.
وی گفت: مسکن روستایی نیز به همین گونه عقب مانده، با هماهنگی بانک‌ها پول در دیگر استان‌ها رفته، در برخی استان‌ها حتی 63 درصد مسکن روستایی را ایجاد کرده‌اند اما در اصفهان این میزان تنها 25 درصد است.
استاندار اصفهان اظهار داشت: بنده بسیار علاقه‌مندم در زمینه تجهیزات و کیت‌ها و در دیگر موارد از تولیدات داخلی مصرف کنیم، اما زمانی که یک کیت داخلی را با مدل خارجی بررسی می‌کنم و شاهد اختلاف آن می‌شوم وجدان من اجازه نمی‌دهد که برای مردم از برخی محصولات بی کیفیت داخلی استفاده کنم.
وی افزود: اگر بخواهیم در رقابت صادرات و بازار حضور و بقا داشته باشیم به طور قطع در این دنیای رقابت، این کالا را از ما نمی‌خرند، نباید کیفیت را فدای کمیت کرد، تولیدکنندگان ما تنها امروز را ندیده و به فکر کمیت نباشند، ما رقابت تنگاتنگی داریم و اگر به دنبال بقا هستیم باید به کیفیت کارمان توجه داشته باشیم.
رضایی خاطرنشان کرد: نباید در مقام عمل شکست بخوریم و در ظاهر از یکدیگر تعریف کنیم، اگر جلسه افتتاحیه می‌گذاریم تنها تعریف نباشد، بازار کار اگر به دنبال بقاست باید ورود جدی و عالمانه به مسائل مختلف داشته باشد و تنها صرف یک بازاریاب داشتند کفایت نمی‌کند.
وی تصریح کرد: هیچ ایرانی وطن دوستی به دنبال خرید کالای خارجی نیست، همه مشکلات را که استکبار برای ما درست نکرده و ما مدیران بسیاری از مشکلات را ایجاد کرده‌ایم و در جنگ اقتصادی نمی‌توانیم با آیین نامه‌های خاص بانک‌ها عمل کنیم.
علی یارمحمدیان مدیرعامل شرکت نمایشگا‌ه‌های بین‌المللی استان اصفهان در این مراسم با اشاره روند رو به رشد نمایشگاه بین‌المللی صنایع و تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی اصفهان اظهار داشت: این نمایشگاه کارآمدترین گردهمایی فعالان صنعت پزشکی و مراقبت‌های بهداشتی از سراسر کشور را ترتیب داده است.
وی افزود: می توان گفت که نمایشگاه امسال، بهترین نمایشگاه برگزار شده در این زمینه، طی سال‌های اخیر است، در این دوره، 110 شرکت فعال به نمایش و عرضه دستاوردها و توانمندی‌های خود می پردازند تا بازار محصولات خود را توسعه دهند.
مدیرعامل شرکت نمایشگا‌ه‌های بین‌المللی استان اصفهان خاطرنشان کرد: سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع و تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی اصفهان برای بازدیدکنندگان و مشارکت‌کنندگان شرایط و جایگاهی را فراهم می‌آورد تا بتوانند با بهره‌گیری از این فضا، میزان آگاهی و دانش خود را از نوآوری‌های صنعت افزایش دهند، موقعیت خود را در بازار تقویت کنند و شرکت یا تجارت خود را تبلیغ کرده و گسترش دهند.
وی تصریح کرد: این نمایشگاه در مرکز استانی برگزار می‌شود که وجود دانشگاه‌ها و دانشکده‌های معتبر پزشکی در آن باعث افزایش ضریب نفوذ آن در حوزه پزشکی شده و اهمیت برپایی نمایشگاه را بیش از پیش افزایش می دهد.
یارمحمدیان بیان کرد: شاید این نمایشگاه، یک نمایشگاه در حوزه پزشکی به شمار می‌رود اما از ابعاد مختلف تجاری نیز برخوردار است تا حوزه‌های بیمارستانی، تشخیصی، دارویی، پزشکی و بازپروری را در یک مکان مناسب کنار هم گرد آورد و به مکانی برای کشف جدیدترین نوآوری‌های این صنعت، مذاکرات و معاملات تجاری تبدیل شود.
مسعود صرامی مجری طرح پروژه شهرک سلامت اصفهان با گلایه از سنگ‌اندازی‌ها در طرح شهرک سلامت اظهار داشت: متاسفانه مشکل ما این است که همه همدیگر را دوست داریم اما هیچکدام آنگونه که باید به یکدیگر کمک نمی‌کنیم و آنطور که دلمان بخواهد کمک‌حال یکدیگر هستیم.
وی افزود: شهرک سلامت را جایی ساختیم که نسل آینده برای پارک ماشین مشکل نداشته باشد و از بیمار تکریم شود، 3 سال با ما مبارزه شد که شهرک سلامت راه نیفتد، به این دلیل که ما قصد ابراز وجود کرده و بگویم ما می‌توانیم اما قدمی که برداشتن بیمه‌های اجتماعی را به این باور رساندند که بدون بیمه یک بیمار در شهرک سلامت قادر به درمان شدن نیست.
مجری طرح پروژه شهرک سلامت اصفهان خاطرنشان کرد: تا مهرماه 97 اگر کسی شهرک سلامت می‌آمد دارو می‌خرید و یا درمان می‌شد بیمه حق درمان را پرداخت نمی‌کرد، اگر ما به شهروند احترام بگذاریم فرق ندارد در خیابان آمادگاه درمان شده باشد یا در شهرک سلامت، بالاخره با رفت و آمد قبول کردند که بیمه‌های اجتماعی اجازه درمان به بیمار را بدهند.
وی تصریح کرد: روی سخن من با مردم است به این دلیل که مردم بهره کار ما را می‌برند و مسئولان شاید گره گشا باشند، اما تا کنون معکوس عمل کرده‌ایم، 3 سال پیش پیشنهاد ساخت بیمارستانی با سرمایه‌گذاری آلمان‌ها را در کنار شهرک سلامت دادیم تا هیچ بیماری برای درمان خود مجبور به سفر به کشوری دیگر را نداشته باشد.
صرامی بیان کرد: پس از 3 سال نتوانستیم مجوز بگیریم، از کمیسیون ماده 5 استانداری سوال کردم چرا مجوز به زمین ما داده نمی‌شود، پاسخ دادند که آن زمین سبز است اما زمین بایر بوده و به آن‌ها اطلاع دادم که آن‌ها اذعان به اشتباه کردند اما آن آلمانی دیگر سرمایه خود را به ایران نمی‌آورد.

19 دی 1397, 19:29
بازگشت