پرداخت بیش از 10 میلیارد تومان حق بیمه مددجویان کمیته امداد


اصفهان امروز آنلاین | 1 بهمن 1397, 09:57 | کد خبر: 68153
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اصفهان گفت: کمیته امداد استان اصفهان حق بیمه تأمین اجتماعی 11 هزار و 475 خانوار مددجو را پرداخت می‌کند که در 9 ماه گذشته بالغ بر 10 میلیارد و 873 میلیون تومان بود.
محمدرضا متین‌پور  در گفت‌و‌گو با  فارس با بیان اینکه کمیته امداد استان اصفهان حق بیمه تأمین اجتماعی 11 هزار و 475 خانوار مددجو را پرداخت می‌کند، اظهار کرد: دو گروه از مددجویان شرایط بهره‌مندی از این خدمت را دارند که اولین گروه زنان  سرپرست خانوار بالای 45 سال و دومین گروه مجریان طرح‌های اشتغال و خودکفایی هستند.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اصفهان با اشاره به نگاه بلند مدت کمیته امداد در زمینه توانمندسازی این نیازمندان، افزود: زمانی که زنان سرپرست خانوار به سن 55 سالگی می‌رسند، دارای 10 سال سابقه پرداخت حق بیمه هستند و می‌توانند از مزایای بیمه بازنشستگی تأمین اجتماعی استفاده کنند و بار مالی حمایت از آن‌ها کمتر می‌شود و منابع بیشتری برای رسیدگی به سایر نیازمندان در اختیار این نهاد باقی می‌ماند.
وی با بیان اینکه در 9 ماه گذشته بیش از 10 میلیارد و 873 میلیون تومان برای حق بیمه تأمین اجتماعی مددجویان پرداخت شده است، عنوان کرد: تقریباً تمامی مددجویان این نهاد از خدمات یک سازمان بیمه پایه بهره‌مند هستند، مددجویان ساکن شهرهای با جمعیت بیش از 20 هزار نفر از بیمه کمیته امداد و مددجویان ساکن در روستاها و شهرهای با جمعیت کمتر از 20 هزار نفر، از پوشش بیمه سلامت روستائیان بهره‌مند هستند.
متین‌پور در پایان خاطرنشان کرد: یکی دیگر از خدمات کمیته امداد، ارائه بیمه مکمل درمان است و تقریباً تمام مددجویان تحت پوشش بیمه تکمیلی این نهاد هستند.
لینک خبر:
http://esfahanemrooz.ir/?newsid=68153


بازگشت