رزمگر: رأی کمیته انضباطی فدراسیون هندبال نشانه ذکاوت ما بود


اصفهان امروز آنلاین | 7 بهمن 1399, 10:37 | کد خبر: 749628
عزت‌الله رزمگر در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص آرای کمیته انضباطی فدراسیون هندبال درباره بازی دو تیم سپاهان و فرازبام خائیز دهدشت اظهار داشت: ورزش هندبال یک رشته پربرخورد است و در هر دقیقه ممکن است اتفاقات زیادی رخ دهد. در مسابقات جهانی می‌بینیم نتایجی رقم می‌خورد و تیم‌هایی شکست می‌خورند که قابل باور نیست. معمولاً در رشته پربرخوردی مثل هندبال این شائبه‌ها وجود داشته و بیننده‌ها نباید در این موضوع قضاوت کنند بلکه متخصصان رشته می‌توانند در این خصوص اظهار نظر کنند.
وی افزود: تماشاگران و کسانی که تنها ظاهر قضیه را می‌بینند و با ویژگی‌های این رشته آشنا نیستند، قطعاً دچار سوء تفاهم می‌شوند. شما هیچ مربی با اخلاقی را نمی‌بینید که در رشته هندبال بخواهد این مسائل را ایجاد کند، اما سلیقه‌ها و خواسته‌های افراد وجود دارد. برای مثال منِ مربی دوست دارم که تیمم خوب بازی کند یا به برخی از بازیکنان استراحت بدهم و این امر کاملا عادی است.
رزمگر تصریح کرد: در سنوات گذشته، لیگ به صورت هفتگی برگزار می‌شد و تیم‌ها فرصت استراحت داشتند اما در این فصل هر دو هفته یک بار یک تورنمنت سنگین را برای زنان و مردان در پیش داریم. بنابراین کاملاً طبیعی است که مربی به فکر حفظ بازیکنانش باشد و نباید این شائبه‌ها ایجاد شود که چرا مربی در فلان بازی از برخی بازیکنانش استفاده نکرده است. نمی‌توان این موارد را قضاوت کرد و تنها متخصصان می‌توانند در مورد آن اظهار نظر کنند. به عنوان کسی که در هندبال ایران بزرگ شدم و می‌توانم به خودم اجازه اظهار نظر دهم، اطمینان دارم که تمام مسابقات هندبال در همه جای دنیا می‌تواند با این مسائل همراه باشد.
عضو کمیته انضباطی فدراسیون هندبال ادامه داد: کمیته انضباطی با حضور کارشناسان و نمایندگان وزارت ورزش و  کمیته ملی المپیک جلسه را برگزار کرد و افرادی حضور داشتند که ویژگی‌های این رشته را به خوبی می‌شناختند و می‌دانستند نباید به راحتی قضاوت کنند و حرمت تیم‌ها را زیر پا بگذارند.
وی با اشاره به رأی کمیته انضباطی گفت: این رأی نشان دهنده ذکاوت رئیس فدراسیون، کمیته انضباطی و کارشناسان آن است که به راحتی قضاوت نکردند و حداقل 10 روز روی آن زحمت کشیدند تا منصفانه‌ترین رأی را صادر کنند. به فدراسیون تبریک می‌گویم که این مشکل را حل کرد و تصمیماتی نگرفت که غیرقابل جبران باشد. امیدوارم هیچ گاه شاهد این سوء تفاهم‌ها نباشیم و روزی را ببینیم که پرچم ایران در جهان با تلاش همه بازیکنان و زحمتکشان این رشته به اهتزاز درآمده است.
رزمگر در خصوص اینکه نام بازیکنان ملی پوش در احکام دیده شده و آیا این جای نگرانی دارد، گفت: لطفاً این موضوع را از ذهن خود خارج کنید که در هندبال این اتفاقات تکرار خواهد شد. ورزشکاران و قهرمانانی مثل صمصامی، حیدرپور و احمدی از ورزشکاران با اخلاق هستند اطمینان دارم که کسانی که این بازی را دیدند شبهاتی از دیدگاه خود داشتند که بر اساس آن رأی دادند. این ورزشکاران نخبه‌های هندبال هستند و امیدوارم برای آخرین بار شاهد اینگونه برخوردها باشیم. از صمیم قلب آرزو می‌کنم که رأی مهراد صمصامی مجددا مورد تجدید نظر قرار بگیرد و دیگر شاهد این بحث‌ها نباشیم‌.
پیشکسوت هندبال کشورمان یادآور شد:  تیم‌هایی در شرایط مساوی قرار داشتند مجوز حضور در دور بعد را گرفتند و شانسی مجدد به آنها داده شد تا نشان بدهند که آیا توان حضور در جمع تیم‌های برتر را دارند یا نه؟ اینگونه تصمیات شجاعت زیادی می‌خواهد. ما به راحتی نمی‌توانستیم روی تیم‌ها خط بکشیم؛ چرا که آینده هندبال به خطر می‌افتد.
لینک خبر:
http://esfahanemrooz.ir/?newsid=749628


بازگشت