پای رئیس شورای چهارم به شورای پنجم باز شد


اصفهان امروز آنلاین | 28 آبان 1398, 15:25 | کد خبر: 77608
گروه اصفهان| رضا امینی که در شورای چهارم به عنوان رئیس این شورا حضور داشت، حالا به عنوان جایگزین مهدی مقدری روی صندلی شورای پنجم نشست. گرچه پس از اتفاقاتی که برای مهدی مقدری عضو سابق شورای شهر افتاد و درنهایت منجر به محرومیت او از حضور در شورای پنجم شد، زمان زیادی طول کشید تا عضو علی‌البدل جایگزین او شود، اما حالا به گفته رئیس شورا پس از طی مراحل قانونی بالاخره بعد از حدود شش ماه تکلیف صندلی خالی شورای پنجم مشخص شد.
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان در این جلسه با بیان اینکه رضا امینی به عنوان سیزدهمین عضو شورا فعالیت خود را در پنجمین دوره شورای اسلامی شهر اصفهان آغاز کرده است، گفت: باید توجه داشت که اگر فرایند جانشینی عضو سیزدهمین دوره به طول انجامید به دلیل حفظ شأن شورای شهر و طی شدن مسیر قانونی بوده است. در این مسیر قضاوت‌های نادرستی نیز صورت گرفت که شایسته است افرادی که اینگونه رفتار کردند در دیدگاه خود بازنگری کنند. علیرضا نصر اصفهانی با بیان اینکه مهدی مقدری، عضو سابق شورای شهر اصفهان نیز در دو سال فعالیتش تمام توان خود را برای ادای دین به مردم به کار گرفت، تصریح کرد: او فردی معتقد، متعهد، پاک دست، فعال و مسئولیت‌پذیر بود که از زحمات او نیز قدردانی می‌کنم. او با بیان اینکه در شش ماه گذشته شاهد دغدغه‌هایی از سوی مردم در خصوص عدم فعالیت عضویت مهدی مقدری در شورای شهر بودیم، افزود: باید توجه داشت که در این زمینه همه فعالیت‌های شورای شهر و خود آقای مقدری در راستای تمکین به قانون بوده است و این عضو شورای شهر نیز همواره تأکید بر رعایت قانون داشته و همه را به این وضعیت توصیه می‌کرد.
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: چنانچه حقی از آقای مقدری ضایع شده باشد عاملان آن باید در پیشگاه خداوند پاسخگو باشند. او با بیان اینکه مهدی مقدری از حضور در شورای شهر سلب نشده است، افزود: سلب عضویت فرایند خاصی دارد، آقای مقدری با توجه به‌حکم دادگاه به مدت دو سال محکوم به دوری از فعالیت در شورای شهر شده است.
نصر اصفهانی در ادامه ضمن گرامی داشت ۲۵ آبان روز حماسه اصفهان، به ناآرامی‌های ایجادشده در شهر اصفهان در چند روز گذشته اشاره کرد و گفت: مدیریت شهری در این زمینه بسیار متضرر شد اما با همکاری همه مسئولان آرامش به شهر برگشته و در حال حاضر وضعیت طبیعی در اصفهان برقرار است. علیرضا نصر اصفهانی با بیان اینکه در چند روز گذشته همه بخش‌های مدیریت شهری تمام توان خود را برای وارد آمدن کمترین خسارت به تأسیسات شهری به کار گرفتند، افزود: کارگران شهرداری از نیمه‌های شب تا صبحگاه برای تمیزی شهر فعالیت داشتند و این امر جای قدردانی دارد. او با بیان اینکه افزایش قیمت بنزین استفاده مردم از حمل‌ونقل عمومی را افزایش خواهد یافت، تصریح کرد: در این زمینه مدیریت شهری باید ظرفیت حمل‌ونقل عمومی را به حداکثر برساند تا مردم بتوانند از مترو، اتوبوس و تاکسی نهایت بهره‌برداری را داشته باشند و ضروری است دولت نیز همکاری لازم را برای تقویت حمل‌ونقل عمومی کلانشهر اصفهان داشته باشد. او همچنین با اشاره به روز نکوداشت اصفهان اظهار کرد: شهرداری در این زمینه ۱۴۰ برنامه را در دستور کار داشت، اما به دلیل ایجاد شرایط خاص امکان برگزاری برنامه‌های جمعیتی وجود نداشت، اما بسیاری از برنامه‌ها نیز اجرایی شده و ادامه‌دار خواهد بود.
رضا امینی پیش از ادای سوگند برای آغاز فعالیت خود در شورای دوره پنجم اظهار کرد: از تمامی کسانی که با ابراز همدلی در روزهای گذشته انگیزه من را برای حضور در شورا افزایش دادند تشکر می‌کنم و امیدوارم با همکاری با شورای دوره پنجم بتوانیم برای حفظ منافع مردم تلاش کنیم. از مردم فهیم، باهوش، با بصیرت و انقلابی اصفهان که برای بازگشت آرامش و امنیت به شهر کمک کردند و از قوای نظامی و انتظامی که شاهد زحمات آنان در این چند روز بودیم تشکر می‌کنم و امید است مسئولین برای جلوگیری از افزایش قیمت‌ها به قول خود عمل کنند. 

دولت هزینه خسارت ناآرامی‌های اخیر را پرداخت کند

در ادامه امیر احمد زندآور تنها تذکر دهنده جلسه این هفته شورای شهر اصفهان بود که در تذکری خواستار پرداخت سهم شهروندان از محل افزایش قیمت بنزین شد و گفت: شهرداری اصفهان در حال حاضر مشکلاتی در بخش حمل‌ونقل عمومی دارد که حمایت دولت برای تقویت این بخش ضروری است.
رئیس کمیسیون حمل‌ونقل، ترافیک و فناوری اطلاعات شورای شهر اصفهان با بیان اینکه دولت باید در مرحله نخست تقویت بستر و ساختار حمل‌ونقل عمومی شهرها و به ویژه کلانشهرها را از محل درآمد افزایش قیمت بنزین موردحمایت قرار دهد، اظهار کرد: با توجه به مشکلات و معضلاتی که برای حمل‌ونقل عمومی شهر بر اثر حوادث روزهای گذشته به وجود آمد، باید دولت به‌صورت ویژه بخشی از منابع حاصل از افزایش قیمت بنزین را در اختیار شهرداری کلانشهرها از جمله اصفهان قرار دهد. در ناآرامی‌های اخیر سیستم حمل‌ونقل عمومی، ایستگاه‌های مترو، علائم راهنمایی و رانندگی و دوربین‌های کنترل ترافیک اصفهان آسیب دیده و این درد بر مشکلات فرسوده بودن سیستم حمل‌ونقل و آلودگی هوای شهر اصفهان افزوده شده است. رئیس کمیسیون حمل‌ونقل، ترافیک و فناوری اطلاعات شورای شهر اصفهان با بیان اینکه در طول بیش از یک دهه که شاهد افزایش قیمت سوخت در کشور بوده‌ایم اما کمکی از این بخش به شهرداری‌ها برای تقویت ناوگان حمل‌ونقل عمومی نشده است، ادامه داد: از این‌رو انتظار می‌رود که مسئولان و برنامه ریزان به این مهم توجه ویژه داشته باشند که شاهد تکرار تخصیص نیافتن اعتبار در این زمینه نباشیم.


لینک خبر:
http://esfahanemrooz.ir/?newsid=77608


بازگشت