ممنوعیت تردد در ۱۲ شهر استان برای مهاجران


اصفهان امروز آنلاین | 28 آبان 1398, 15:17 | کد خبر: 77610

مدیرکل امور مهاجران خارجی استانداری اصفهان گفت: به‌منظور کاهش برخی آسیب‌های اجتماعی تقویت مسائل فرهنگی و آموزش به اتباع خارجی در اصفهان در دستور کار قرارگرفته است.
مهدی سلیمانی با اشاره به اینکه اتباع خارجی مقیم در استان اصفهان در دوازده شهر از استان اصفهان اجازه سکونت دارند، به مهر گفت: افغانستانی‌ها بیشترین سهم اتباع خارجی در استان اصفهان را دارند و سهم آنها از بازار کار، مشاغل دشوار است. او با اشاره به اینکه ۱۱۰ هزار نفر از اتباع خارجی دارای کارت آمایش هستند، ادامه داد: ۵۰ هزار نفر از این جمعیت هم دارای گذرنامه کشور متبوع هستند.

بازگشت برخی مهاجران غیرقانونی به کشور

مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری اصفهان با بیان اینکه مهاجران غیرقانونی به کشور متبوع فرستاده می‌شوند، تصریح کرد: با توجه به مرزهای وسیع در شرق کشور احتمال بازگشت مجدد مهاجران غیرقانونی به کشور همیشه وجود دارد.
او با ذکر این نکته که ۱۲ شهرستان استان اصفهان برای اقامت و تردد اتباع خارجی ممنوع است، گفت: تقویت مسائل فرهنگی و آموزش به اتباع خارجی در دستور کار قرارگرفته است تا آسیب‌های اجتماعی مهاجران کاهش یابد.

۵۳ هزار دانش‌آموز خارجی در مراکز آموزش‌وپرورش استان

سلیمانی با بیان اینکه ۵۳ هزار نفر تبعه خارجی در مراکز آموزش‌وپرورش استان اصفهان مشغول تحصیل هستند، تصریح کرد: اتباع مهاجر که به‌صورت قانونی در استان اصفهان سکونت دارند می‌توانند همانند سایر شهروندان از خدمات بهداشتی و درمانی دولتی بهره‌مند شوند.

سهم اندکی از دانشجویان مهاجر بورسیه دانشگاه دارند

او با اشاره به حضور دو هزار و ۴۰۰ دانشجوی خارجی در دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی استان اصفهان ابراز داشت: سهم بسیار محدودی از دانشجویان خارجی بورسیه هستند که غالبا در رشته زبان و ادبیات فارسی مشغول به تحصیل هستند.

شهدای مدافع حرم از تیپ فاطمیون استان اصفهان

مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری اصفهان با اشاره به اینکه اتباع خارجی در ۶۶ رشته شغلی می‌توانند فعالیت داشته باشند و این مشاغل در افزایش میزان بیکاری جوانان تأثیری نخواهد داشت، اظهار داشت: تعدادی از شهدای مدافع حرم از تیپ فاطمیون استان اصفهان هستند و امسال هم ۱۸ هزار نفر از اتباع خارجی مقیم استان اصفهان در همایش اربعین شرکت کردند. 


لینک خبر:
http://esfahanemrooz.ir/?newsid=77610


بازگشت