کندی عملیات پروژه قطار سریع السیر تهران - اصفهان


اصفهان امروز آنلاین | 19 دی 1398, 14:35 | کد خبر: 78733
 حسین میرزاییان روز پنجشنبه در بیست و هفتمین اجلاس شورای عالی استان ها در محل ساختمان قدیم مجلس افزود: مسیر ریل اصفهان تهران به طول ۴۵۰ کیلومتر است که با تکمیل این خطوط ریلی فاصله زمانی آن از اصفهان به تهران کمتر از یک ساعت و نیم می شود که متاسفانه نمایندگان استان اصفهان در این زمینه کم کاری کرده اند.
وی در ادامه به آلایندگی زیست محیطی استان اصفهان اشاره کرد و گفت: متاسفانه استان اصفهان از لحاظ آلایندگی زیست محیطی رتبه اول کشور را دارد که لازم است دولت، تدابیر خاصی جهت رفع این آلایندگی انجام دهد.
درخواست برای تامین کسری بودجه حمل و نقل شهری کلانشهرها
نماینده استان اصفهان در شورای اسلامی عالی استان ها گفت: انتظار داریم سازمان حمل و نقل شهری و دولت نسبت به تامین کسری بودجه حمل و نقل شهری کلانشهرها اقدام لازم را انجام دهند.
میرزاییان در ادامه به تامین بودجه شهرداری ها از مالیات ارزش افزوده اشاره کرد و افزود: با پیگری الویری رییس شورای عالی استان ها و اعضای کمیسیون شوراها و نمایندگان مجلس شورای اسلامی تقریبا می توان گفت در لایحه مدیریت پایدار شهرداری‌ها در مجلس اقدامات خوبی صورت گرفته است و بودجه شهرداری ها از مالیات ارزش افزوده مانند سال‌های قبل تامین شده است.  
وی با تشریح برخی مشکلات استان اصفهان به ویژه شهرستان های نطنز و بادرود گفت: متاسفانه بودجه لازم جهت تکمیل پروژه آب رسانی به شهرستان های نطنز و بادرود در استان اصفهان توسط وزارت نیرو و سازمان مدیریت و برنامه ریزی تامین نشده است.
نماینده استان اصفهان در شورای اسلامی عالی استان ها افزود: در سال رونق تولید متاسفانه هنوز برخی وزارتخانه ها مانند وزارت صنعت و معدن و تجارت در ارتباط با احداث کارخانه های تولیدی با متقاضیان با قوانین دست و پا گیر آنان را دلسرد می کنند.
میرزاییان تصریح کرد: حتی یک کارخانه تولیدی در قطب صنعتی بادرود به رغم داشتن ۱۰۰ هکتار زمین مسطح و دارای زیرساخت مناسب، نمی تواند احداث شود؛  هر سرمایه گذاری که به این مکان هدایت کردیم به علت قوانین پرپیچ و خم منصرف شدند.
وی ادامه داد: همچنین ایستگاه راه آهن بادرود که روزانه ۲۳ قطار مسافربری در این مکان توقف دارند متاسفانه به دلیل عدم نظارت وزیر راه و شهرسازی کماکان مشکلات رفاهی، خدمات و فنی زیادی داشته که انتظار داریم وزیر راه و شهرسازی دستورات لازم را جهت سر و سامان دادن به این ایستگاه استراتژیک کشور صادر کنند

منبع ایرنا
لینک خبر:
http://esfahanemrooz.ir/?newsid=78733


بازگشت