تبعات حمایت از فردوسی پور


اصفهان امروز آنلاین | 8 فروردین 1399, 23:51 | کد خبر: 79965
فرارو: پس از اعتراض گسترده عوامل سریال «پایتخت ۶» به سانسور فراوان این سریال پرمخاطب که این روز‌ها از شبکه یک سیما در حال پخش است، مهران مدیری هم دقایقی بعد از پخش برنامه چهارشنبه شب که بخش مهمی از آن به مصاحبه پژمان جمشیدی اختصاص داشت، با انتشار یک پیام کوتاه و البته معنادار اعتراض خود را به ممیزی برنامه‌اش نشان داد. مدیری در این خصوص نوشت:
تیغ...
تیغی که سال‌هاست با من است...
و هر روز بدتر...
یا تو با درد من بیامیزی
یا من از تو دوا بیاموزم
برنامه دورهمی چهارشنبه شب کوتاه‌تر از همیشه بود و پایان آن نیز با قطع ناگهانی برنامه بدون پخش قسمت همیشگی «کلام آخر» همراه بود تا مخاطبان برنامه تا حدودی پی به دلیل اعتراض مهران مدیری ببرند؛ اما این همه ماجرا نبود، چون از قرار معلوم بخش مهمی از صحبت‌های پژمان جمشیدی هم در این برنامه سانسور شده بود.
البته با کمی دقت به مصاحبه جمشیدی به راحتی می‌شد فهمید که او «آن پژمان همیشگی» نبود. جمشیدی از زمان فوتبالش برای مردم چهره‌ای شناخته شده است و سال‌های اخیر نیز که پا به عرصه بازیگری گذاشته بیش از پیش در مقابل نگاه مخاطبان تلویزیون قرار دارد و مردم نیز به خوبی با روحیات او آشنا هستند؛ اما چرا مصاحبه او با مدیری مثل همیشه نبود؟
در این خصوص شنیدیم پژمان به خاطر شرایط اخیر جامعه و اتفاقات ناگوار چند ماه گذشته به شدت گله‌مند بود و این موضوع را با اشاره به درگذشت تعدادی از هموطنانمان به ویژه در سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی در مصاحبه‌اش توضیح داد و حتی عنوان کرد که «در این شرایط دلیلی برای شاد بودن نمی‌بینم»! او حتی با پیراهن مشکی در این برنامه شرکت کرد تا همدردی‌اش را با هموطنان سوگوار نشان دهد.
بخش دیگر صحبت‌های پژمان که از گزند تیغ سانسور سیما در امان نماند مربوط به صحبت‌هایش پیرامون حذف عادل فردوسی‌پور از شبکه سوم سیما بود. جمشیدی در بخشی از مصاحبه‌اش با تأکید بر نقش موثر فردوسی‌پور در تلویزیون و فوتبال گفت: «واقعاً جای عادل در تلویزیون خالی است، امیدوارم هر چه زودتر سوتفاهم‌ها بر طرف شود و بار دیگر شاهد حضور او در برنامه‌اش باشیم، چون انصافاً بدون عادل فوتبال آن جذابیت همیشگی را ندارد.»
سانسور بیش از حد صحبت‌های پژمان و توضیحات او در خصوص ناراحتی‌اش بابت شرایط فعلی جامعه باعث شد تا مخاطبان برنامه جوابی برای این پرسش که «چرا با پژمان متفاوتی روبرو شده‌اند» نیابند.
با این حال پر واضح است پخش گزینشی صحبت‌های او تأثیر بسزایی در روند مصاحبه گذاشته و از قضا همین موضوع صدای اعتراض مهران مدیری را هم در آورده است.

لینک خبر:
http://esfahanemrooz.ir/?newsid=79965


بازگشت