جان مردم واجب تر است یا نان مردم؟


اصفهان امروز آنلاین | 16 فروردین 1399, 21:54 | کد خبر: 80068
ستاد مقابله با کرونا یک چیز می‌گوید و دستگاه‌های دیگر برای خودشان ساز متفاوتی می‌زنند دستورات ستاد را بازخوانی می‌کنند. اینگونه راه به جایی نمی‌بریم.
عصرایران- زینب کریمی- قائم مقام وزیرصنعت و معدن درباره این اقدام گفته کار و تولید در سال جهش تولید تعطیل‌پذیر نیست و تولیدکننده‌ها می توانند با حفظ موازین بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی فعالیتشان را ادامه بدهند. اما کسی نمیداند صاحبان تولید این موازین بهداشتی را رعایت می‌کند؟ یا در کارگاه‌های کوچک و غیراستاندارد مسقفی که ابتدایی‌ترین موازین بهداشتی در آن رعایت نشده امکان رعایت این موازین وجود دارد؟
بی‌توجهی به موازین بهداشتی در دوران شیوع کرونا اما از لحظه عازم کار شدن آغاز می‌شود و به دنبال آن تجمع و ترافیک رخ می‌دهد. حالا باید پرسید در شرایطی که شیوع و مرگ ومیر ویروس کرونا وضعیت کشور را بحرانی کرده آیا تصمیم وزارت صنعت و معدن اقدامی بدون مشورت محسوب نمی‌شود؟ آن هم وقتی قرار است همه چیز با تصمیم و مشورت ستاد مقابله با کرونا انجام شود. اقدامی که با واکنش تند وزیربهداشت همراه بود.
با این همه امروز معاون وزیربهداشت امروز اعلام کرد طرح تدریجی بازگشایی مشاغل همراه با ارزیابی نتیجه آن انجام می‌شود. اتفاقاتی که در ستادمقابله با کرونا می‌افتد اما کمی عجیب است. موازی‌کاری و ناهماهنگی اعضا و تغییرسریع تصمیمات.
احتمالا اوضاع اقتصادی کشور باعث این تصمیم شده است. با این اوصاف به نظر می‌رسد، قرار است بدون تعطیلی مشاغل و با حفظ موازین بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی کرونا را ریشه‌کن کنیم.
لینک خبر:
http://esfahanemrooz.ir/?newsid=80068


بازگشت