نقد همتی به «دلار فرزین» / دولت رئیسی، رانت در ٧ پله بالاتر را انتخاب کرد

افزایش فاصله نرخ آزاد ارز با نرخ نیما، موجب افزایش قاچاق به خارج و بالا رفتن تقاضای کالاها با نرخ تثبیتی می شود؛ برای جلوگیری از تخریب تولید و روند منفی تراز تجاری چه تدبیری دارید؟

 نقد همتی به «دلار فرزین» / دولت رئیسی، رانت در ٧ پله بالاتر را انتخاب کرد

عبدالناصر همتی، رییس پیشین بانک مرکزی نوشت :

قبل از حذف ارز ترجیحی یا به اصطلاح جراحی اقتصادی و بعد از آن سؤالاتی را مطرح کردم، یکی از سؤالات این بود: اگر قیمت ارز آزاد از ارز نیما فاصله بگیرد، تثبیت نرخ ارز و رانت را ادامه می دهید یا افزایش قیمت کالاهای اساسی و ضروری را می پذیرید؟

او در ادامه نوشت: دیروز پاسخم را دریافت کردم و لذا، عملا تثبیت در ٧ پله بالاتر را انتخاب کردید! حال سؤالی که امروز مطرح است: افزایش فاصله نرخ آزاد ارز با نرخ ارز نیما، موجب افزایش قاچاق به خارج و بالا رفتن تقاضای کالاها با نرخ تثبیتی می شود. با فرض تداوم تحریمها، برای جلوکیری از تخریب تولید و روند منفی تراز تجاری چه تدبیری دارید؟

  • : آقای رئیسی! استعفا دهید، اگر ... / بگذارید انتخابات جدید برگزار شود/ اعتراضات مانند کشیدن ماشه بود / دولت‌تان، «فوق‌سلطان» چاپ‌پول است

  • به دولت رئیسی / فقط در هشت‌ماهه اخیر، سه برابر دولت قبل، پول چاپ کردید! / پیشتازید، البته در دستاوردسازی موهوم در بوقهای تبلیغاتیتان

  • : آقای رئیسی! زندگی مردم با نمودارهای ساختگی شما اداره نمی‌شود + نمودار۲۱۲۲۰

منبع: khabaronline-1714226

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار