جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه: «داعش» می‌خواست تا بنگلادش پیش بروند، به ایران هم بیایند/ می‌خواستند؛ مردان را به قتل برسانند، زنان را به کنیزی بگیرند

فارس نوشت: سردار فلاح‌زاده گفت: دشمنان فهمیدند که سردار سلیمانی و رهبر معظم انقلاب چه اقدام مهمی در سوریه و عراق انجام دادند و نقشه‌های آن‌ها را بر هم زدند.‌ در سوریه با اجرای بیش از صد عملیات، هفتاد درصد خاک سوریه که از دست رفته بود، بازگردانده شد.

جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه: «داعش» می‌خواست تا بنگلادش پیش بروند، به ایران هم بیایند/ می‌خواستند؛ مردان را به قتل برسانند، زنان را به کنیزی بگیرند

سردار محمدرضا فلاح‌زاده جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه در آیین گرامیداشت سردار شهید سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس که در وزارت کشور برگزار شد، اظهار داشت: آقای وحیدی از بنیان‌گذاران نیروی قدس سپاه هستند و از چهره‌های برجسته دوران دفاع مقدس و جبهه مقاومت بودند.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب زندگی و مجاهدت سردار سلیمانی را "مکتب حاج قاسم" نامیدند، به بازخوانی تاریخ صدر اسلام و فراز و فرودهای آن پرداخت و گفت: پس از شهادت امام حسن(ع) و امام حسین(ع)، ظالمان و مستکبران اجازه ندادند اسلام و شیعی سر بر آورد و با هر اقدامی برخورد و سرکوب کردند، اما امام خمینی(ره) آمد و اسلام ناب محمدی را از زیر خروارها فراموشی بیرون کشید و در برابر اسلام آمریکایی و وهابیت قرار داد.

جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه با بیان اینکه با پیروزی انقلاب اسلامی دشمنی‌های ادامه یافت و پس از فتنه تجزیه‌طلبی، جنگ را تحمیل کردند، عنوان کرد: اما مجاهدان راه خدا که یکی از آن‌ها سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بود در برابر دشمنان ایستاد و از مرزهای ایران اسلامی دفاع کرد.

فلاح‌زاده با اشاره به نقشی که سردار سلیمانی در عملیات‌های مختلف از ابتدا تا پایان جنگ داشت، ادامه داد: پس از پایان جنگ، در شرق کشور دو کار مهم یعنی ارائه خدمات فرهنگی و اجتماعی و مبارزه با اشرار انجام داد.

وی اضافه کرد: سردار سلیمانی در سال ۱۳۷۶ و پس از آقای وحیدی فرمانده نیروی قدس سپاه شد. در اولین گام با هدایت‌های رهبر معظم انقلاب و سید حسن نصرالله از گروه‌های مقاومت همچون حماس، حزب‌الله و... حمایت کرد.

سردار فلاح‌زاده با اشاره به پدید آمدن گروه‌های تکفیری و داعش توسط غرب در دوره فرماندهی سردار سلیمانی گفت: داعشی‌ها برنامه داشتند تا بنگلادش پیش بروند و به ایران هم بیایند. آن‌ها می‌خواستند مردان را به قتل برسانند و زنان را به کنیزی بگیرند. آن‌ها در سوریه و عراق سنی‌ها را هم کشتند. این بر اساس گفته‌ها و عملکرد آن‌هاست.

وی با اشاره به گفته یکی از مقامات صهیونیستی بیان کرد: دشمنان فهمیدند که سردار سلیمانی و رهبر معظم انقلاب چه اقدام مهمی در سوریه و عراق انجام دادند و نقشه‌های آن‌ها را بر هم زدند.‌ در سوریه با اجرای بیش از صد عملیات، هفتاد درصد خاک سوریه که از دست رفته بود، بازگردانده شد.

سردار فلاح‌زاده ادامه داد: برخی از عملیات‌ها چند مرحله‌ای بودند که چند ماه هم به طول انجامیدند؛ همچون عملیات‌های محرم و والفجر یک. در عراق نیز بیش از ۳۲ عملیات بزرگ برای شکست داعش انجام شد. در بیشتر عملیات‌ها نیز سردار سلیمانی حضور داشت.

جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: اکنون گروه‌های مقاومت قدرتمندی در کشورهای منطقه شکل گرفته و چند هزار عملیات علیه صهیونیست‌ها انجام شده است. نقشه‌های آنان بهم خورده و در برابر سخن سید حسن نصرالله در مورد مرزهای دریایی کوتاه آمدند و عقب‌نشینی کردند.

وی با بیان اینکه سردار سلیمانی در شکل‌گیری دولت‌ها و ارتش‌ها در منطقه به منظور ایجاد ثبات و آرامش نقش داشت، بیان کرد: مهمترین ویژگی سردار سلیمانی اخلاص بود و این رمز پیروزی‌هایش بود.

جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه با اشاره به عملیات‌های پایانی جبهه مقاومت که منجر به پایان سلطه و حکومت داعش شد، گفت: پایان حکومت داعش، آرزوها و نقشه‌های دشمنان را بهم زد. اخلاص سردار سلیمانی و مجاهدان موجب رقم خوردن پیروزی‌های بزرگ شد. سردار سلیمانی وعده داد که حکومت داعش پایان می‌یابد و چون برای خدا کار می‌کرد، وعده‌اش محقق شد.

سردار فلاح‌زاده دیگر ویژگی سردار سلیمانی را مردم‌داری دانست و گفت: دفاع از مردم‌های منطقه به معنای مردم‌داری است. او در سیل، زلزله و... نیز در داخل کشور همیشه در کنار مردم بود. او همچون امام خمینی(ره) یک مردم‌دار واقعی بود. او معتقد بود که با مردم خیلی از کارهای بزرگ را می‌توان انجام داد.

وی بیان داشت: در حوزه‌های عمرانی، اقتصادی، صنعتی، کشاورزی و... نیز با اتکا به مردم می‌توان کارهای بزرگی انجام داد.

جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه درباره دیگر ویژگی‌های سردار سلیمانی گفت: او در طراحی عملیات‌ها چه در دوران دفاع مقدس و چه در جبهه مقاومت بی‌نظیر بود. سردار سلیمانی همچنین یک استراتژیست و دیپلمات بود.

سردار فلاح‌زاده در پایان گفت: سردار شهید سلیمانی خود را سرباز ولایت می‌دانست و هربار پیگیر اجرای خواسته‌های رهبر معظم انقلاب در خصوص آزادسازی مناطق اشغال‌شده و محاصره‌شده بود.

۲۱۲۱۷

منبع: khabaronline-1714657

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار