هشدار تند روزنامه دولت درباره پیامد « خشونت کلامی» نشریه «شارلی ابدو»

ایران نوشت: «شارلی ابدو»، بادی را می‌کارد که در نهایت به درو کردن توفان انجامیده است؛ ازجمله حمله مرگباری که با دخالت گروه تروریستی داعش در سال ۲۰۱۵به قتل برخی شهروندان فرانسوی منجر شد.

هشدار تند روزنامه دولت درباره پیامد « خشونت کلامی» نشریه «شارلی ابدو»

روزنامه دولت در واکنش به اقدام هتاکانه نشریه فرانسوی شارلی ابدو هشدار داد: شارلی ابدو بادی می‌کارد که در نهایت به درو کردن توفان می‌انجامد!

  • فعالیت شارلی ابدو در تمام این سال‌ها به ترویج نوعی خشونت کلامی منجر شده که در عمده موارد واکنش به این خشونت کلامی به خشونت فیزیکی و حتی برخی ترورها نیز کشیده شده است. در واقع، شارلی ابدو بادی را می‌کارد که در نهایت به درو کردن توفان انجامیده است؛ ازجمله حمله مرگباری که با دخالت گروه تروریستی داعش در سال ۲۰۱۵به قتل برخی شهروندان فرانسوی منجر شد.
  • اگرچه شارلی ابدو مدعی مقابله با افراط‌گرایی است، اما این مجله در یک نمای بزرگ‌تر، خود به تولید افراط کمک می‌کند و ما با چرخه معیوب بازتولید افراط‌گرایی روبه‌رو می‌شویم. قدرت بخشیدن به اکثریت در مقابل بخش اقلیت جامعه، به حاشیه راندن ضعیفان در یک جامعه غربی و تمسخر افراد متفاوت بخشی از نتیجه کاری است که شارلی ابدو با کاریکاتورهایش انجام می‌دهد.
۲۱۲۲۰

منبع: khabaronline-1716373

ارسال نظر