ضرب الاجل وزیر کشور برای مهاجران افغان /بازگشت مهاجران غیرقانونی به ایران

احمد وحیدی گفت: باید سازوکار قوی‌تری پیش‌بینی کنیم تا با مهاجرانی که بازگردانده می‌شوند و دوباره برمی‌گردند، برخورد شود.

به گزارش رویداد ایران و به نقل از خبرآنلاین، احمد وحیدی وزیر کشور در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران حضور یافت و به سوالاتشان پاسخ داد.

اهم اظهارات احمد وحیدی، وزیرکشور را به نقل از خبرگزاری ها بخوانید؛

*{درباره حاشیه های ایجاد شده در مورد قتل یکی از هنرمندان توسط مهاجرین افغانستانی}: در هر جامعه ای که مهاجران افاغنه هستند، طبیعتا در آن ها متخلف هم پیدا می شود، باید بررسی شود که این افراد مهاجر قانونی هستند و یا غیر قانونی، چند هزار نفر از مهاجران غیر قانونی متخلف در زندان ها هستند، اما این به این مفهموم نیست که افغانستان ستیزی ایجاد کنیم. ساماندهی مهاجران افغانستانی لازم است و در دستور کار قرار دارد.

*{ درباره بازگردان مهاجرانی که مجوزی برای حضور ندارند،}: باید بعضی از شرایط حقوقی و قضایی هم تعریف شود و ساز و کار قضایی دقیق تری پیش بینی شود تا برخورد قوی تری شود،بالغ بر ۲۰۰ هزار نفر از مهاجرانی که بازگردانده شدند، مجددا به ایران بازگشتند.

*مهاجران غیرقانونی باید کشور را ترک کنند، باید سازوکار قوی‌تری پیش‌بینی کنیم تا با افرادی که بازگردانده می‌شوند و دوباره برمی‌گردند، برخورد شود.

*{ درباره افزایش سرقت های خرد}: سرقت های خرد افزایش یافته است، فراجا قرارگاهی در این خصوص تشکیل داده و برخورد مناسبی را برای مواجهه با این موضوع پیش بینی کرده است. در دزدی های زیر ۲۰ میلیون تومان باید شاکی خصوصی داشته باشیم که دست برخورد کننده را می بندد باید راهکارهای قانونی در این زمینه پیش بینی شود.

*{ درباره قیمت آرد آزاد}: دولت قیمت آرد و نان را افزایش نداده است بلکه حتی یارانه بیشتری هم به نانوایی‌ها می‌دهد. بعضی از استان ها در طول سال های گذشته باتوجه به اینکه نرخ ارد پایین مانده بود مشکلاتی داشتندف در این استان ها برای متناسب سازی و حل مشکلات اقتصادی نانواها تصمیم گرفته شد که ۱۵، ۲۰ تا ۳۰ درصد قیمت نان افزایش یابد، شوراهای آرد و نان در استان ها این افزایش قیمت را مصوب کردند. آزاد کردن یارانه نان فعلا در دستور کار نیست.

در حال تکمیل...

27218

منبع: khabaronline-1829030

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار