حمله به اسرائیل با این پهپاد پیشرفته یمنی/ عکس

همشهری‌آنلاین نوشت: با توجه به فاصله هوایی یمن تا سرزمین‌های اشغالی، به‌نظر می‌رسد که نیروهای انصارالله از میان پهپادهایی که در اختیار دارند، پیشرفته‌ترین آنها با نام «صماد۳» را در این عملیات مورد استفاده قرار داده‌اند؛ پهپادی که با توجه به موتور به‌کار گرفته‌شده در آن و همچنین شرایط آب‌وهوایی قادر است فاصله‌ای بین ۱۵۰۰ تا ۱۷۰۰ کیلومتر را در هوا طی کند.

حمله به اسرائیل با این پهپاد پیشرفته یمنی/ عکس

صماد خانواده‌ای از پهپادهای دوربرد است که توسط یمن ساخته و پیش‌تر در جنگ‌ با نیروهای اعتلاف به‌کار گرفته شده است. این پهپادها ۳نسل دارند که با شماره‌های ۱ تا ۳شناخته می‌شوند.

پیشرانه خانواده پهپادهای صماد از یک موتور پیستونی همراه با پروانه گام ثابت تشکیل شده است.

براساس گزارشی که توسط هیأت کارشناسان سازمان ملل از این پهپاد منتشر شده است، ۲نوع موتور در صماد استفاده می‌شود؛ یک مدل چینی و یک مدل آلمانی.

  • هواپیمای فوق‌ سری مافوق صوت، افسانه یا واقعیت؟

  • این شاهکار خارق‌العاده ساخت چین است/ آیرودینامیک‌ترین خودروی جهان/ عکس

به طور معمول، اطلاعات نظامی در زمره اسناد طبقه‌بندی شده هستند و به این سادگی‌ها در اختیار عموم قرار نمی‌گیرند و گاهی تنها بخشی از آن انتشار پیدا می‌کند. بنابراین شاید بسیاری از آنها دقیق و کامل نباشد.

این مورد در خصوص سری پهپادهای صماد ساخت یمن نیز صدق می‌کند. در اینجا، بخشی از اطلاعات منتشر شده در خصوص این پهپاد از سوی سازندگان اعلام شده و بخشی دیگر نیز از شواهد و باقیمانده آنها در عملیات مختلف به‌دست آمده و در اختیار رسانه‌های گوناگون جهان قرار گرفته است.

حمله به اسرائیل با این پهپاد پیشرفته یمنی/ عکس

۵۸۵۸

منبع: khabaronline-1832724

ارسال نظر