سردار طهرانی مقدم گفت سید من موشک نقطه زن می خواهم /سال گذشته یک میلیارد دلار صادرات نظامی داشتیم

مهر نوشت: جانشین وزیر دفاع گفت: در دوران قبل از انقلاب حقوق ۴۰ هزار مستشار آمریکایی از کل حقوق ارتش شاهنشاهی بیشتر بود، اما ایران اسلامی امروز روی پای خود ایستاده است و در دنیا حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

سردار طهرانی مقدم گفت سید من موشک نقطه زن می خواهم /سال گذشته یک میلیارد دلار صادرات نظامی داشتیم

سردار سید مهدی فرحی جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در مراسم دوازدهمین سالگرد شهادت سردار طهرانی‌مقدم که صبح امروز (دوشنبه) با حضور مقامات لشکری و کشوری در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران برگزار شد، اظهار داشت: این روزها قلب همه ما مسلمانان اندوهگین از جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه است؛ ان‌شاءالله ما بتوانیم با عقلانیت و درایت حق و باطل زمانه را تشخیص دهیم و با یزید زمانه مقابله کنیم.

سردار فرحی با اشاره به همت و تلاش کم‌نظیر شهید طهرانی‌مقدم در صنعت موشکی کشور گفت: شهید طهرانی‌مقدم ۱۷ سال پیش به سازمان صنایع دفاع آمد و با بیان صمیمی به من گفت که سید من موشک نقطه‌زن می‌خواهم؛ من پاسخ دادم که ما دانش این نوع موشک‌سازی را نداریم، اما اصرار زیادی نسبت به این موضوع داشت و کارهای مشترکی با یکدیگر انجام دادیم تا نهایت به این فناوری رسیدیم.

روایت فرمانده بلندپایه سپاه از شلیک موشک‌های نقطه‌زن جبهه مقاومت به اسرائیل

صحنه‌ای که برای اولین بار دیده شد/ جنگنده رادارگریز چین شلیک کرد/ عکس

جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه شهید طهرانی‌مقدم به‌دنبال اقتداری بود که در مقابل دشمنان وحشی توان ایستادگی داشته باشد، تصریح کرد: قدرت‌های استکباری به رغم اینکه ظاهر شیک و زیبایی دارند، از قانون جنگل تبعیت می‌کنند؛ بنابراین برای اینکه بتوانیم از استقلال خود در برابر آن‌ها صیانت کنیم، باید اقتدار داشته باشیم.

سردار فرحی با اشاره به اینکه ایران اسلامی امروز صدها طهرانی‌مقدم دارد، گفت: شهید طهرانی‌مقدم اقتدار نظامی را با اقتدار به‌دست آورد و همه دستاوردهای نظامی ارزنده کشور را به ملت ایران هدیه کرد.

وی با بیان اینکه دستاوردهای شهید طهرانی‌مقدم معطوف به حوزه نظامی نبوده، بلکه ما در حوزه‌های هواپیماسازی، کشتی‌سازی و… از دانش و فناوری موشکی که این شهید عزیز برای کشور به‌دست آورده‌است، بهره می‌بریم، گفت: طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر اینکه «یک روزی کشورهای دنیا به ما سیم خاردار هم نمی‌دادند»، اما سال گذشته ما قریب به یک میلیارد دلار صادرات نظامی داشتیم.

جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تصریح کرد: در دوران قبل از انقلاب حقوق ۴۰ هزار مستشار آمریکایی از کل حقوق ارتش شاهنشاهی بیشتر بود، اما ایران اسلامی امروز روی پای خود ایستاده است و در دنیا حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

وی با تاکید بر اینکه امروز در وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جنگ‌های مبتنی بر فناوری‌های شالوده‌شکن را پیش‌بینی کرده‌ایم و به سمت دست‌یابی به این فناوری‌ها حرکت می‌کنیم، تصریح کرد: دیگر نه‌تنها قطعه‌سازی بلکه ما به سمتی حرکت می‌کنیم که خالق جدیدترین محصولات و تجهیزات نظامی در دنیا خواهیم بود. امیدواریم این دستاوردها بتواند بیش از پیش اقتدار آفرین و بازدارنده باشد.

27218

منبع: khabaronline-1836357

ارسال نظر