چرا تولیت آستان قدس رضوی کاندیدای مجلس خبرگان رهبری نشد؟

تسنیم نوشت: تولیت آستان قدس رضوی گفت: تمام تکلیف خود را تمرکز بر خدمتگزاری زائران حضرت رضا(ع) می دانم و به تکلیف شرعی برای حضور در مجلس خبرگان رهبری نرسیدم.

چرا تولیت آستان قدس رضوی کاندیدای مجلس خبرگان رهبری نشد؟

حجت الاسلام احمد مروی امروز دوشنبه ۲۲ آبان‌ماه در جلسه خارج فقه خود که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، در پاسخ به عدم حضور خود در انتخابات خبرگان رهبری، ضمن سپاسگزاری از لطف و دعوت علما و شخصیت‌های برجسته گفت: با توجه به حضور علمای شایسته و تمرکز بر خدمتگزاری زائران حضرت رضا(ع)، به تکلیف شرعی برای حضور در این انتخابات نرسیدم.

وی با اشاره به دعوت‌های متعدد برای حضور در مجلس خبرگان رهبری، گفت: اگر در مقوله‌ ای به تکلیف و وظیفه شرعی برسم از انجام آن ابایی نخواهم داشت؛ اما در خصوص حضور در مجلس خبرگان، احساس تکلیف شرعی نکردم و الحمدلله شخصیت های شایسته‌ای حضور دارند.

مروی گفت: اگر بدون احساس تکلیف شرعی در این انتخابات شرکت می‌کردم، از حضرت رضا(ع) خجالت می‌کشیدم و ناسپاسی به درگاه حضرت بود، چراکه معتقدم توفیق نوکری دستگاه قدس رضوی بالاترین افتخار است و رهبری معظم انقلاب با آن مقام و شأن والا می‌فرمایند: «بهترین حکمی که در زندگی‌ام گرفته‌ام، حکم خادمی حضرت رضا(ع) است.»؛ این آستان مقدس جایگاهی است که بزرگان و مراجع تقلید آرزوی خادمی آن را دارند.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: اینکه گفته می‌شود به طور سنتی تولیت‌ های گذشته آستان قدس رضوی عضو مجلس خبرگان رهبری بوده‌اند، نیز برای بنده تکلیف شرعی ایجاد نمی‌کند.

۲۱۹۲۱۹

منبع: khabaronline-1836553

ارسال نظر