دیدار مهم مدیران وزارت اطلاعات با رهبری/ سر دادن شعار در مراسم سالگرد فروهرها/ بازخوانی خاطرات آیت‌الله هاشمی

در خاطرات آیت الله هاشمی در اول آذر سال ۷۹ آمده است: جمعی از سران اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشگاه‌ها که اخیراً از [دفتر] تحکیم وحدت جدا شده‌اند، آمدند.گفتند، ۱۷ انجمن هستند و از ۲۵ انجمن دیگر هم پیشنهاد پیوستن دارند. در مورد سیاست‌کارشان مشورت‌کردند.

دیدار مهم مدیران وزارت اطلاعات با رهبری/ سر دادن شعار در مراسم سالگرد فروهرها/ بازخوانی خاطرات آیت‌الله هاشمی

خاطرات سال ۱۳۷۹ هاشمی رفسنجانی روایت دست اول از سالی پرالتهاب و پرحادثه است. هاشمی‌رفسنجانی در خاطرات یکم آذر در مورد جنگ اسراییل، دیدار با سفیر جدید امارات و دیداری مهم با تعدادی از مدیران وزارت اطلاعات نوشته‌است. متن کامل خاطرات هاشمی رفسنجانی را می‌خوانید.

دیشب، اسرائیل به بهانه تلافی انفجار اتوبوس، حملات وسیع و بی‌سابقه‌ای به غزه‌ کرده و جمع زیادی شهید و زخمی شدند. امروز هم به حملات نظامی افزوده است. مصر در عکس‌العمل به آن حملات، سفیر خود را از تل‌آویو فراخوانده و موج تُند خشم، دنیای اسلام را گرفته است و تُندروهای اسرائیل، حرکت ارتش اسرائیل را تأییدکرده‌اند.

مشاور پیشین احمدی نژاد: میرحسین نسبت جن‌گیری را به دولت دهم داد/ به آیت‌الله هاشمی گفتم کاندیداتوری شما خودکشی سیاسی است

آقای علیرضا سالاری که به عنوان سفیر در امارات [متحده عربی] تعیین‌شده‌، برای مشورت و خداحافظی آمد. از حضور وسیع شرکت‌های ایرانی و دفاتر اُرگان‌های دولتی در امارات گفت و مسئله سه جزیره [تنب بزرگ، تنب کوچک و ابوموسی] و راهکار برای علاج را جویا شد.گفتم، رقم چند هزار برای شرکت‌ها، احتمالاً اغراق است و در مورد جزایر هم باید مذاکرات مستقیم شروع شود.

حسن روحانی: عصبانیت صداوسیما به این دلیل است که فکر نمی‌کردند من ثبت‌نام کنم/ تلویزیون به بدترین روز سیاه افتاده /باید اصلاح‌طلبان را راضی کنیم بیایند

جمعی از سران اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشگاه‌ها که اخیراً از [دفتر] تحکیم وحدت جدا شده‌اند، آمدند.گفتند، ۱۷ انجمن هستند و از ۲۵ انجمن دیگر هم پیشنهاد پیوستن دارند. در مورد سیاست‌کارشان مشورت‌کردند. به نظر می‌رسد، به خاطر عدم همکاری مدیران دانشگاه‌ها، احساس ضعف و مشکل می‌کنند و انتظار دارند، مدیران دانشگاه‌های آزاد اسلامی، به آنها توجه نمایند.

آقای محمد دعایی آمد؛ مسئول حزب جمهوری اسلامی شاخه یزد بود. برای تدوین تاریخ انقلاب، مصاحبه خواست. عصر،آقایان [احمد] شفیعی و [امیر] تهرانی از وزارت اطلاعات آمدند.گفتند، ملاقات مدیران اطلاعات با رهبری، باعث دلسردی بیشتر آنها شده است. برای محاکمه گروه اول بازجویان متهمان قتل‌های زنجیره‌ای و نیز نویسندگان شبنامه علیه اطلاعات، نتیجه معکوس‌گرفته‌اند.گفتم، رهبری از عدم تحرک وزارت اطلاعات در مهار ضدانقلاب، ناراحت‌اند.

شب، میهمان رهبری بودم. از استقبال گرم مردم استان مرکزی راضی‌اند، ولی از مشکلات زیاد مردم ناراحت‌اند. سخنان بشار اسد، [رئیس‌جمهور سوریه] به خانم [مادلین] آلبرایت، [وزیر امورخارجه آمریکا] را از قول آقای حسن نصرالله، [دبیرکل حزب‌الله لبنان] نقل کردند که جواب‌های خوبی به آنها، در مورد پیشنهادهایش به اسرائیل داده است و از اظهارات بشار اسد که جواب محکمی به تهدیدهای آمریکا داده و گفته که دولت اسرائیل اکنون ضعیف است نیز خوشحال‌اند.

رهبری از ضعف مدیریت دولت، ابراز نارضایتی‌کردند و نیز از عملکرد آقایان [مصطفی] تاج‌زاده و [عطاءالله] مهاجرانی، [وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی]، در وزارت کشور و ارشاد و از عدم عمل به وعده آقای [سیدمحمد] خاتمی، [رئیس‌جمهور]، در اصلاح کار آنها.

آقای [سیدمحمود] هاشمی‌شاهرودی، [رئیس قوه‌قضائیه] که به اصفهان سفر کرده، قرار بود امروز در دانشگاه اصفهان، برای بسیج دانشجویی سخنرانی‌کنند، ولی علی‌رغم تبلیغات زیادی‌ که شده، شرکت نکرده و به‌جای ایشان آقای [محمد] نیازی، [رئیس سازمان قضائی نیروهای مسلح] رفت؛گویا به خاطر اعلامیه‌ای است که تحکیمی‌ها علیه قوه قضائیه در دانشگاه اصفهان پخش‌کرده‌اند و نیز دو تراکت‌ که علیه ایشان، در دانشگاه پخش‌شده است. در مراسم سالگرد فروهرها [در تهران]، تعدادی در خیابان‌ها، شعار مرگ بر استبداد و دیکتاتور داده‌اند و عده‌ای بازداشت شده‌اند.

۲۱۹۲۱۹

منبع: khabaronline-1840036

ارسال نظر

New Project اخرین اخبار
New Project پربیننده‌ترین اخبار