انتقاد یک نماینده مجلس از عملکرد انحصاری صدا وسیما /افزایش بودجه صداوسیما شائبه ایجاد می کند

رشیدی کوچی در گفتگو با عصرایران اظهار کرد: باید صدواسیما به این سمت حرکت کند که در برنامه هایش از همه تفکرات و جریانات حضور داشته باشند و در واقع به سمت حریت و آزادگی حرکت کند. 

انتقاد یک نماینده مجلس از عملکرد انحصاری صدا وسیما /افزایش بودجه صداوسیما شائبه ایجاد می کند

جلال رشیدی کوچی نماینده مجلس در مورد افزایش بودجه سازمان صداوسیما در لایحه برنامه هفتم توسعه گفت: افزایش اعتبارات صداوسیمادر برنامه هفتم توسعه با توجه به عملکرد این سازمان خودش شائبه ایجاد می کند.

وی با انتقاد از عملکرد صداوسیما، اظهار کرد: صداوسیما اگر حریت و آزادگی خودش را به دست بیاورد و بتواند تمامی تفکرات و صحبت ها را در چارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران انتقال دهد قطعا مردم هم به برنامه هایش اقبال نشان می دهند.

قبل از فیلترینگ یک استوری می‌گذاشتم، ۱۲ هزار نفر می‌دیدند، الان که فیلتر کردید هم همان تعداد می‌بینند

نماینده مرودشت در مجلس، اظهار کرد: باید صدواسیما به این سمت حرکت کند که در برنامه هایش از همه تفکرات و جریانات حضور داشته باشند و در واقع به سمت حریت و آزادگی حرکت کند.

وی افزود: تعداد بینندگان برنامه های که همه تفکرات در آنها صحبت می کنند بیشتر است. برعکس بینندگان برنامه های که کاتالیزه شده هستند و بطور مشخص به جریان خاصی تعلق دارند کمتر است.

وی، ادامه داد: در اوایل انقلاب، ما شاهد این بودیم تفکرات مختلف حتی ضدانقلاب و چپ کمونیستی در تلویزیون با بزرگان انقلاب مثل شهید بهشتی و مطهری مناظره می کردند و این مناظره ها و برنامه به نفع انقلاب بود چراکه بزرگان انقلاب همانند شهید بهشتی و مطهری به قدرت منطق و استدلال خودشان ایمان داشتند و این مردم‌ بودند که بعد از شنیدن نظرات واستدلال دو طرف تصمیم می گرفتند حق با کیست. نباید این روند را متوقف می کردیم. باید آن را ادامه می دادیم چراکه ادامه آن نه تنها به ضرر انقلاب نبود بلکه به نفع انقلاب هم بود.

عضو کمیسیون امور داخلی و شوراها ادامه داد: در برنامه «به افق فلسطین» همه جریانات و گروههای سیاسی می آمدند و صحبت می کردند و اتفاقا بینندگان این برنامه نیز زیاد بود اما سرنوشت این برنامه چه شد؟ به نظر می رسد عده ای انحصار گر از اینکه صحبت های جریان های مخالف خودشان در دفاع از فلسطین شنیده شود نگران بودند و معلوم نیست چرا مشی این برنامه عوض شد.

۲۷۲۱۸

منبع: khabaronline-1841265

ارسال نظر