واکنش جواد امام به خبرسازی‌ها درباره اختلاف در جبهه اصلاحات، بازگشت بهزاد نبوی، برنامه‌های انتخاباتی اصلاح‌طلبان و …

ایلنا نوشت: سخنگوی جبهه اصلاحات گفت: جبهه اصلاحات درباره انتخابات تصمیم جدیدی نگرفته است. آنچه که جبهه اصلاحات در دستور کار قرار داده خواست اکثریت جامعه است و بر همان اساس مسیر را دنبال می‌کند.

واکنش جواد امام به خبرسازی‌ها درباره اختلاف در جبهه اصلاحات، بازگشت بهزاد نبوی، برنامه‌های انتخاباتی اصلاح‌طلبان و …

جواد امام، سخنگوی جبهه اصلاحات، درباره تشکیل کمیته تعامل در جبهه اصلاحات گفت: این کمیته تعاملی برای هم‌افزایی، رایزنی و فعال‌تر شدن اعضای جبهه اصلاحات تشکل شده است. آن چیزی که در این مورد ادعا شده کذب محض است، اینکه اشاره شده احزابی از جبهه اصلاحات جدا شدند اصلا صحت ندارد و این احزاب جزو اعضای جبهه اصلاحات هستند و نمایندگان‌شان هم به صورت فعالانه در جلسات شرکت می‌کنند. به این دلیل کمیته تعامل را در جبهه تشکیل دادیم که تلاش کنیم تا سطح حضور احزابی که نمایندگی دارند، ارتقا پیدا کرده و دبیران کل احزاب نیز در این مدت در جبهه حضور پیدا کنند که اکثر دبیران کل در جلسات جبهه حضور دارند.

میرلوحی: بهزاد نبوی فعال و در صحنه است /آقای باهنر علم غیب دارد یا لیست اصلاح طلبان در جیب اوست؟

وی افزود: کمیته تعامل،‌ کمیته‌ای است که برای تقویت درون‌تشکیلاتی، هم‌افزایی، انسجام بیشتر و رایزنی با شخصیت‌های تأثیرگذار درون جبهه اصلاحات تشکیل شده است. آنچه که در جبهه اصلاحات حقیقت دارد این است که نظرات متفاوتی هم وجود دارد، اما آنچه که به تصویب می‌رسد مصوباتی است که با رأی اکثریت جبهه اصلاحات به دست می‌آید. اینکه خیلی‌ها تلاش می‌کنند از این فضا برای خودشان ماهی بگیرند،‌ به نظر می‌رسد به این دلیل است که چون از حضور مردم ناامید هستند،‌ می‌خواهند هزینه‌ای که بابت رفتارهای خودشان در مسیر تک‌صدایی و انسداد در جامعه ایجاد کردند را به گردن دیگران بیندازند.

امام در خصوص دلایل تشکیل این کمیته گفت: به طور کلی موضوع تعامل در ماموریت وظایف هئیت رئیسه هم در درون و بیرون از جبهه اصلاحات است. در این دوره به خاطر بازسازی جریان اصلاحات، مطالبی که به اصلاح گفتمان اصلاح‌طلبی برمی‌گردد در جبهه اصلاحات تهیه شده است و رفت‌ و آمدهایی بین احزاب، هئیت رئیسه و شورای مرکزی احزاب صورت می‌گیرد. در این دوره هئیت رئیسه جبهه اصلاحات با احزاب مختلف ۱۳ جلسه برگزار کرد که در گذشته به این شکل نبود. در کنار این کار، یک کمیته دیگر که تنوع بیشتری دارد و از اعضای هئیت رئیسه و کمیته‌های مختلف در آن عضویت دارند، برای ارتقای بهتر، کارآیی و هم افزایی بیشتر ماموریت دارد تا مستقل از بحث‌های دیگر این مسیر را پیگیری کند.

امام با رد ادعای تشدید اختلافات در جبهه اصلاحات درباره شایعه بازگشت بهزاد نبوی به جایگاه ریاست این جبهه گفت: این‌ها خواب‌هایی است که برخی برای خود می‌بینند. چنین بحثی در جبهه اصلاحات مطرح نشده است. اگر آقای نبوی از ابتدای امر آمادگی پذیرش این مسئولیت را داشت، جبهه اصلاحات قطعا سراغ شخصیت‌های دیگر نمی‌رفت. ضمن آنکه آقای نبوی آمادگی پذیرش این مسئولیت در دوره جدید را نداشت و این موضوع را در ماه‌های پایانی دوره گذشته مطرح کردند. امروز آقای نبوی در جلسات جبهه اصلاحات و مجمع عمومی حضور فعالانه دارد و ریاست کمیته تعامل هم بر عهده ایشان است.

وی افزود:‌ صدر تا ذیل شایعات مطرح شده با هم نمی‌خواند و این موضوعات پمپاژهای دروغینی است که انجام می‌دهند و به دنبال ایجاد اختلاف هستند در حالیکه این مسئله در جبهه اصلاحات وجود ندارد.

سخنگوی جبهه اصلاحات در پاسخ به این پرسش که آیا جبهه اصلاحات تصمیم و یا برنامه جدیدی برای انتخابات اتخاذ کرده است، گفت: جبهه اصلاحات درباره انتخابات، نسبت به آنچه که در گذشته تصمیم گرفت، تصمیم جدیدی نگرفته است. جبهه اصلاحات آنچه که در دستور کار قرار داده خواست اکثریت جامعه است و بر همان اساس مسیر را دنبال می‌کند و به مسئولین و قانون‌گذاران هشدار داده است که در رفتارهای خود تجدیدنظر کنند، به مردم بازگشته تا مردم احساس کنند قرار است بر سرنوشت خودشان حاکم شوند. تا زمانی که مردم احساس نکنند که بر سرنوشت خودشان حاکم هستند، انتخابات رنگ و بوی خودش را نخواهد داشت.

۲۱۹۲۱۵

منبع: khabaronline-1848765

ارسال نظر