محسن رضایی: ایران در جنگ غزه دخالت ندارد/ روش جهادی ایران در فلسطین، لبنان، یمن، عراق و محور مقاومت ظهور کرده است

فارس نوشت: محسن رضایی با اشاره به لزوم جهاد حتی پس از جنگ گفت: امروز جهاد ادامه دارد، اما جنگ، جنگ روایت‌هاست و باید مجاهدت‌ها ادامه پیدا کند. امروز صهیونیست‌ها می‌گویند حماس به شیوه ایرانی‌ها می‌جنگد و البته این جنگ تبلیغاتی برای وانمود کردن دخالت ایران در این جنگ است.

محسن رضایی: ایران در جنگ غزه دخالت ندارد/ روش جهادی ایران در فلسطین، لبنان، یمن، عراق و محور مقاومت ظهور کرده است

آیین رونمایی از کتاب «تاریخ شفاهی دفاع مقدس به روایت سردار محمد نبی رودکی، فرمانده لشکر ۱۹ فجر در دوران دفاع مقدس» با حضور محسن رضایی فرمانده سپاه پاسداران در دفاع مقدس و دبیر شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا، سردار علی‌محمد نائینی مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران و رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس و محمدنبی رودکی در مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس برگزار شد.

خبر فرمانده ارشد ارتش درباره رونمایی از موشک‌های دورزن و نقطه‌زن

پاسخ کوبنده و تعیین کننده ایران به اسرائیل /زمان و مکان تشییع پیکر سردار رضی اعلام شد

در ابتدای مراسم رضایی ضمن تشکر از مرکز اسناد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بابت روایتگری حادثه بزرگ دفاع مقدس گفت: این کتاب روایتگر دلاوری‌های مردم استان فارس و همچنین قهرمانان جنگ و نمایانگر جوانترین ارتش تاریخ دنیا یعنی سپاه پاسداران است که نمونه آن سردار رودکی بود که در ۲۱ سالگی به فرماندهی لشکر رسید. این کتاب گنجی از باز تولید هویت ایرانیان است.

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس گفت: سلطه‌گران جهان ۲۰۰ سال ما را تضعیف و تحقیر کردند و دهه اول انقلاب دهه بازیابی هویت ملی ایرانیان پس از این ۲۰۰ سال بود که هزاران کتاب هم نمی‌تواند عظمت این حادثه بزرگ را بیان کند. جوانان امروز می‌توانند این میراث گران‌بها را مطالعه کنند.

رضایی ادامه داد: وقتی پس از عملیات فتح المبین قرار به افزایش تیپ‌های سپاه از ۳ به ۱۱ تیپ شد، به اتفاق سردار رشید و شهید باقری به دنبال جوانان گمنامی رفتیم که تبدیل به قله‌هایی، چون شهید همت و متوسلیان و سلیمانی شدند و سردار رودکی هم از همان جوانان بود.

وی با یادآوری عملیات کربلای ۵ خاطرنشان کرد: پس از شکست عملیات کربلای ۴ متوجه پیشروی لشکر ۱۹ فجر فارس و لشکر ابوالفضل لرستان در محور شلمچه شدیم و این در حالی بود که این محور را ۶ بار مورد تهاجم قرار داده بودیم و گشایشی حاصل نشده بود. این پیشروی در ادامه منجر به عملیات کربلای ۵ و شکست این طلسم شد.

دبیر شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا با اشاره به لزوم جهاد حتی پس از جنگ گفت: امروز جهاد ادامه دارد، اما جنگ، جنگ روایت‌هاست و باید مجاهدت‌ها ادامه پیدا کند. امروز صهیونیست‌ها می‌گویند حماس به شیوه ایرانی‌ها می‌جنگد و البته این جنگ تبلیغاتی برای وانمود کردن دخالت ایران در این جنگ است. حال آنکه ایران مداخله‌ای نکرده و این منش و روش جهادی ایران است که در فلسطین، لبنان، یمن، عراق و محور مقاومت ظهور و بروز کرده است. اربابان نتانیاهوی جنایتکار به او گفته‌اند که با دم شیر بازی نکند.

219215

منبع: khabaronline-1853684

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار