هشدار معاون ابراهیم رئیسی به تحریم‌کنندگان انتخابات: سودی نصیبتان نمی‌شود

مهر نوشت: محمد دهقان با اشاره به ایده تحریم انتخابات، تصریح کرد: برخی جریانات سیاسی تصور می‌کنند با سیاه‌نمایی می‌توانند رأی مردم را به سمت خود جلب کنند.

هشدار معاون ابراهیم رئیسی به تحریم‌کنندگان انتخابات: سودی نصیبتان نمی‌شود

محمد دهقان، معاون حقوقی رییس جمهور در حاشیه جلسه هیأت دولت امروز چهارشنبه (۶ دی ۱۴۰۲) گفت: مشارکت مردمی در انتخابات اصلی‌ترین راه‌حل مشکلات کشور است و ما هم وظیفه داریم در حدود اختیارات خود از هر اقدامی برای برگزاری انتخابات پرشور حمایت کنیم.

وی افزود: ترکیب مجلس شورای اسلامی به عنوان نهاد قانونگذار و ناظر باید توسط مردم و بر اساس سلیقه‌شان شکل گیرد و دولت در این زمینه دخالتی نخواهد داشت.

پورمحمدی: مجلس متشکل از شایستگان شکل بگیرد /الله کرم: در قبال نسل‌های آینده مدیون هستیم

دهقان با بیان این‌که دولت فارغ از نتیجه، حضور مردم در انتخابات را زمینه‌ساز ناکامی دشمنان و مخالفان و موجب تقویت امنیت کشور و سرعت‌بخشی به حل مشکلات می‌داند، افزود: امروز همه شاهد هستند اعضای دولت، شبانه‌روزی و با روحیه‌ای جهادی برای پیشرفت و آبادانی کشور و حل مشکلات معیشتی مردم تلاش می‌کنند. انتخابات پرشور نقش مهمی در تحقق خواسته‌های مردم دارد.

معاون حقوقی رییس‌جمهور متذکر شد: تجربه سال‌های گذشته نشان داده مردم با وجود برخی اشکالات و ناملایمات با موقعیت‌شناسی خود انتخابات را به نقطه قوت و پیشرفت کشور تبدیل می‌کنند.

دهقان با اشاره به ایده تحریم انتخابات، تصریح کرد: متأسفانه برخی جریانات سیاسی تصور می‌کنند با سیاه‌نمایی می‌توانند رأی مردم را به سمت خود جلب کنند، در حالی که ناامید کردن مردم از سوی دشمنان برای جلوگیری از حضور مردم پای صندوق‌ها رأی انجام می‌شود و سودی نصیب احزابی که به دنبال شرکت در انتخابات هستند نخواهد کرد.

وی با بیان این‌که «شورای نگهبان همواره به وظیفه خود عمل کرده است»، تاکید کرد: در عین حال که معتقدیم باید فضا برای مشارکت همه جریانات سیاسی معتقد به نظام فراهم شود همانگونه نیز به جد اعتقاد داریم تأیید صلاحیت افرادی که سابقه فساد محرز دارند علاوه‌بر مضراتی که برای مردم و نظام در آینده در پی دارد، مردم را هم نسبت به انتخابات ناامید می‌کند. تأیید افراد ناصالح ممکن است تأثیر منفی در مشارکت مردم داشته باشد.

معاون حقوقی رییس جمهور تأکید کرد: امیدواریم انتخابات اسفند ۱۴۰۲ به سکوی پرتابی برای حرکت کشور به سمت پیشرفت تبدیل شود.

۲۱۹۲۱۸

منبع: khabaronline-1853591

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار