چرا آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در خبرگان چهارم شرکت کرد؟/ حسن روحانی: رهبری گفتند مگر می‌شود آقای هاشمی در خبرگان نباشد

حسن روحانی گفت: مقام معظم رهبری گفتند مگر می‌شود مجلس خبرگان بخواهد برای رهبری بعدی تصمیم بگیرد و آقای هاشمی آنجا نباشد؟ مگر شدنی است؟! حتما باید آقای هاشمی باشد.

چرا آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در خبرگان چهارم شرکت کرد؟/ حسن روحانی: رهبری گفتند مگر می‌شود آقای هاشمی در خبرگان نباشد

به گزارش رویداد ایران و به نقل از خبرآنلاین، حجت‌الاسلام‌ و المسلمین حسن روحانی در گفت‌وگویی تفصیلی درباره سه دوره حضور در مجلس خبرگان رهبری، ماجرای عدم تمایل آیت‌الله هاشمی رفسنجانی برای شرکت در انتخابات چهارمین دوره خبرگان و نظر مقام معظم رهبری درباره حضور ایشان را روایت کرده است.

شوک‌ های پی‌درپی روحانی به «اقلیت حاکم» /تلاش همه جانبه برای مشارکت افزایی در انتخابات اسفند ۱۴۰۲ +جدول

متن کامل این بخش مصاحبه:

در سال ۸۵ در آستانه انتخابات خبرگان [چهارم] با آقای هاشمی صحبت کردم و گفتم شما که ثبت‌نام می‌کنید؟ گفت نه، من ثبت‌نام نمی‌کنم. گفتم چرا؟ ایشان دلایلی آورد. یک مقدار اصرار کردم که لازم است شما در خبرگان باشید و ثبت‌نام کنید. ایشان دومرتبه تکرار کرد که من ثبت‌نام نخواهم کرد.

من هفته بعد خدمت مقام معظم رهبری رسیدم، به طور معمول نوبه‌ای چند هفته یک بار وقتی دبیر شورای عالی امنیت ملی هم بودم خدمت ایشان می‌رفتم، داستان آقای هاشمی را برای ایشان نقل کردم. گفتم هفته گذشته، پیش آقای هاشمی بودم و ایشان به من گفت در انتخابات خبرگان شرکت نمی‌کنم. آقا خیلی متعجب شدند و گفتند چطور ایشان شرکت نمی‌کند؟ مگر می‌شود مجلس خبرگان بخواهد برای رهبری بعدی تصمیم بگیرد و آقای هاشمی آنجا نباشد؟ مگر شدنی است؟! حتما باید آقای هاشمی باشد.

من بعداً برای آقای هاشمی کلام آقا را نقل کردم. قاعدتاً خود آقا هم مستقیم به ایشان نظرش را بعداً گفته بود. بعد آقای هاشمی در مجلس خبرگان کاندیدا شد و ریاست مجلس خبرگان را هم مدت‌ها برعهده داشت و در یک مقطعی من هم عضو هیات رئیسه بودم.

۲۱۹۲۱۵

منبع: khabaronline-1854731

ارسال نظر

New Project اخرین اخبار
New Project پربیننده‌ترین اخبار