هشدار انتخاباتی نماینده مجلس خبرگان: جریان مسمومی مردم را از انتخابات منع می‌کند

ایسنا نوشت: نماینده مازندران در مجلس خبرگان گفت: اگر انتظار تغییرات و بهتر شدن وضع موجود را داریم باید سعی کنیم فرد بهتری را انتخابات کنیم زیرا وزرا منتخب مجلس شورای اسلامی بوده و رئیس جمهور منتخب مردم  است؛ مجلس شورای اسلامی هم قانون وضع می‌کند و هم مسئولیت نظارت بر اجرای قانون را دارد.

هشدار انتخاباتی نماینده مجلس خبرگان: جریان مسمومی مردم را از انتخابات منع می‌کند

آیت الله معلمی، امام جمعه قائمشهر امروز در دیدار با نمایندگان جامعه کارگری و بازنشستگان استان مازندران که در مصلای نماز جمعه این شهر انجام شد، با اشاره به اینکه قشر کارگری و متوسط پشتوانه انقلاب از ابتدای پیروزی تاکنون بوده‌اند و همین قشر در هشت سال دفاع مقدس نقش اثرگذاری از خود به‌جای گذاشتند، اظهار کرد: قشر کارگری از این پس نیز در تمام صحنه های انقلاب حضور خواهند داشت زیرا اقشار رفاه‌طلب سختی نمی‌پذیرند.

وی با بیان اینکه نگه‌داشتن این قشر حفظ و پاسداری از انقلاب است، گفت: انتخاب افراد اصلح باید مهم‌ترین هدف در انتخابات باشد.

علم الهدی: هیچ لیستی در انتخابات ندارم /مشکلات معیشتی مانع مشارکت مردم نمی شود /می‌گویند «ایستاده ‎ایم اما گله‌‎مندیم»، گله‌مند از چه؟

برگ بَرنده ای که نباید به دست احمدی نژاد می افتاد /آیت الله هاشمی هر چه بود و هر که بود اما کوچک نبود /نام هاشمی با امید گره خورده است

علی معلمی افزود: رهبر معظم انقلاب رهنمود می‌کند این‌مسئول است که باید اجرا و عمل کند، مسئول را هم مردم انتخاب می‌کنند. اینکه گفته شود بارها در انتخابات شرکت کردیم اما چه اتفاقی افتاد این یک‌مسئله انحرافی و اغفال جامعه است.

امام جمعه قائم‌شهر ادامه داد: اگر انتظار تغییرات و بهتر شدن وضع موجود را داریم باید سعی کنیم فرد بهتری را انتخابات کنیم زیرا وزرا منتخب مجلس شورای اسلامی بوده و رئیس جمهور منتخب مردم است؛ مجلس شورای اسلامی هم قانون وضع می‌کند و هم مسئولیت نظارت بر اجرای قانون را دارد.

معلمی افزود: انقلاب اسلامی اندیشه و مبنا تلقی می‌شود و این مردم هستند که باید این اندیشه را پیش ببرند؛ مسئولیت آحاد جامعه در انتخاب درست و بازنگری در انتخابات است یعنی عملکرد نماینده‌ها در مجلس مورد بررسی قرار گیرد تا مشخص شود چه کسی به نفع شما و نیازهای به‌حق شما مطالبه‌گری می‌کند.

مشارکت جامعه کارگری در انتخابات همچون گذشته

دبیراجرایی خانه کارگر مازندران در ادامه به مسائل و مشکلات جامعه کارگری پرداخت و گفت: با وجود مشکلات فراوان، این قشر با بصیرت و تبعیت از مقام معظم رهبری در انتخابات ۱۴۰۲ با قدرت در پای صندوق‌های رای شرکت می‌کنند.

نصرالله دریابیگی حضور در انتخابات را پاسخ دندان‌شکن به دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران دانست ادامه داد: این درحالیست که نیمی از نامزدهای انتخاباتی تنها در زمان انتخابات شعار فقرایی سر می‌دهند اما با ورود در مجلس به آنچه گفتند عمل نمی‌کنند.

رئیس کانون بازنشستگان مازندران گفت: قوانین باید به‌گونه‌ای تصویب و تسهیل شود که همه اقشار از جمله کارگران، کشاورزان و قشر ضعیف جامعه نیز از امکانات اولیه رفاهی برخوردار شوند؛ بر این باوریم تورم مرگ فقرا و مستضعفان و جشن ثروتمندان در شرایط رکود وتورم است.

دریابیگی تاکید کرد: هرکسی در سایه انقلاب و ولایت از جامعه کارگری حمایت کند ما نیز جبران زحمت خواهیم کرد.

وی شمار اعضای خانه کارگری مازندران را ۱۴۴ هزار نفر اعلام کرد و گفت: تاکنون ۴۰ هزار نفر ساعت آموزش رایگان مهارت آموزی دریافت کردند که منجر به ایجاد اشتغال شده است.

داشتن بیمه حداقل انتظار جامعه کارگری است

رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی مازندران گفت: بخشی از مردم این انقلاب کارگر هستند و نادیده گرفتن کارگر مضر است؛ داشتن بیمه حداقل انتظار جامعه کارگری است.

وی با بیان اینکه، عدالت باید در جامعه کنونی ایران برای همه یکسان باشد، ادامه داد: بعضا شاهدیم که مصوبات مجلس بجای آنکه از گروه‌های مظلوم کارگری حمایت کند از قشر سرمایه‌دار حمایت می‌کند.

ساداتی گفت: نمایندگان مازندران نسبت به مطالبات جامعه کارگری نباید بی‌تفاوت باشند.

زهرا صادقی مسئول اتحادیه زنان کارگر استان مازندران در ادامه حل مشکلات کارگران و بازنشستگان را مهم‌ترین دغدغه دانست و گفت: مشکلات بانوان در واقع به مشکلات بازنشستگان و کارگران برمی‌گردد چرا که بانوان برای رفع نیازهای فرزندان دست نیاز به سوی همسران بازنشسته خود دراز می‌کنند همسران‌شان هم اگر پولی نداشته باشند، شرمنده خانواده خودشان می‌شوند.

وی افزود: محور قائمشهر- سوادکوه طریقت‌الرضا است و می‌تواند توریست و گردشگران زیادی را جذب کند.

کارگران پای انقلاب هستند

مشاور حقوقی تشکلات صنفی و بازنشستگان استان به انتخابات پیش‌رو اشاره کرد و گفت: انتخابات نمایشی از عظمت ملت ایران و جمهوری اسلامی در دیدگاه بین‌المللی است.

یحیایی افزود: قشر جامعه کارگری از شریف‌ترین و نجیب‌ترین و در عین حال ایثارگرترین اقشار جامعه هستند و شمار شهدا، اسرا و جانبازان این قشر تایید این موضوع است.

آموزش ۴ هزار هنرجو در خانه کارگر مازندران

کهنسال در پایان این دیدار به عملکرد خانه کارگر در حوزه آموزش اشاره کرد و گفت: آموزش و یادگیری یکی از عوامل موفقیت در هر فرد و منجر به ایجاد مهارت و شکوفایی استعدادهای جدید در بین افراد می‌شود و همچنین عزت نفس و قدرت اجتماعی را در بین افراد مختلف گسترش می‌دهد.

وی با بیان اینکه در سطح کشور متاسفانه مهارتی که برخی از افراد دارند با عدالت آموزشی همراه نیست، افزود: در خانه کارگر استان مازندران طی سال‌های اخیر کلاس‌های رایگان در زمینه مهارت‌افزایی و اشتغال‌زایی برگزار شده است که در سال ۱۴۰۲ تاکنون حدود ۴ هزار هنرجو آموزش دیدند که اکثریت آن‌ها از خانواده‌های کم بضاعت و زنان سرپرست خانوار بودند.

مسئول آموزش کوتاه مدت خانه کارگر مازندران گفت: تاکنون بیش از ۱۰۰ رشته آموزشی در خانه کارگر به هنرجویان آموزش داده شد.

۲۷۲۱۸

منبع: khabaronline-1859144

ارسال نظر