تکنیک جنگی جدید پوتین برای زمین زدن نیروهای اوکراین!/ عکس

تازه‌ترین تصاویر ماهواره‌ای حاکی از آن است که روسیه با نقاشی جنگنده‌های جعلی در فرودگاه‌های خود نقصد فریب نیروهای اوکراینی را دارد.

تکنیک جنگی جدید پوتین برای زمین زدن نیروهای اوکراین!/ عکس

به گزارش رویداد ایران و به نقل از خبرآنلاین، تصاویر ماهواره‌ای تازه به دست آمده از یک پایگاه نظمی روس‌ها، حاکی از آن است که نیروهای مسکو چندین جت جنگنده تقلبی را روی زمین نقاشی کرده‌اند تا ظاهراً اوکراین را فریب دهند. تاکتیک‌های فریب مانند این ویژگی جدید جنگ اوکراین نیست، اما جنبه مهم آن است.

  • سگ جنگی چابک روسیه که کنترل آن کار هر کسی نیست!/ عکس

روسیه در گذشته هواپیماهای جعلی را در پایگاه‌های مختلف نقاشی کرده‌است. تحلیلگران می‌گویند که مسکو با رنگ آمیزی هواپیمای جعلی احتمالاً سعی دارد سیستم‌های تسلیحاتی کیف را به اشتباه بیانداز و احتمالاً تصورات نادرستی در مورد آنچه در پایگاه‌هایش اتفاق می‌افتد ایجاد کند.

این جدیدترین نمونه فریب را می‌توان در پایگاه هوایی پریمورسکو-اختارسک روسیه، در گوشه جنوب غربی کشور مشاهده کرد.

در یک تصویر ماهواره ای در 28 دسامبر که توسط «Planet Labs PBC» گرفته شده و به دست «Business Insider» رسیده‌است، تعداد انگشت شماری از جنگنده‌های بال ثابت را می‌توان دید که در یک ردیف در یک بخش از پایگاه پارک شده‌اند.

تکنیک جنگی جدید پوتین برای زمین زدن نیروهای اوکراین!/ عکس

در داخل ردیف، دو جت جنگنده که بر خلاف رنگ آبی و خاکستری سایر هواپیماها، سایه‌ای سفید شبح‌آلود دارند، به چشم می‌خورند. شبح سومی نیز وجود دارد که به نظر می‌رسد همان طراحی هواپیمای واقعی پایگاه را دارد، اما مانند دو فریبنده دیگر، هیچ سایه‌ای ندارد.

تکنیک جنگی جدید پوتین برای زمین زدن نیروهای اوکراین!/ عکس

این تعداد از جنگنده‌ها در هیچ کجای تصویر 17 اوت از همان پایگاه دیده نمی‌شوند.

منبع: بیزینس‌اینسایدر

  • سرمایه‌های انسانی را فراری ندهید آوردن معین پیشکش/ واکنش تند آذری‌جهرمی به خبر بازگشت معین به ایران/ عکس

227227

منبع: khabaronline-1859293

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار