عضو حزب اعتماد ملی: وزیر کشور از پیشنهاد تعویق انتخابات ۱۴۰۲ استقبال کرد

رئوف قادری در گفتگو با روزنامه اعتماد گفت: وزیر کشور از پیشنهاد تعویق انتخابات استقبال کردند، اما نهایتا گفت که این صحبت و این پیشنهاد نشانه این است که دوستان اصلاح‌طلب علاقه‌مند به حضور در انتخابات هستند.

عضو حزب اعتماد ملی: وزیر کشور از پیشنهاد تعویق انتخابات ۱۴۰۲ استقبال کرد

بخش‌های مهم گفتگوی رئوف قادری عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی را در ادامه می‌خوانید؛

*پیشنهاد لغو قانون جدید انتخابات و تعویق انتخابات نخستین‌بار توسط آقای مجید انصاری در دیدار رییس‌جمهور با دبیران کل احزاب و برخی فعالان سیاسی مطرح شد.

وزیر کشور: به اصلاح طلبان گفتم فعلا ثبت نام کنید، بعدا کنار بکشید /حزبی که موضع منفی و خنثی بگیرد، خود به خود کنار می رود

*مطابق این ایده با فرصت ایجاد شده از تعویق انتخابات، می‌شد فضایی ایجاد کرد تا از طریق تعویق انتخابات، فرصت دوباره‌ای برای بازماندگان از ثبت‌نام‌ها فراهم شود.

*وزیر کشور در همایش روز پنجشنبه با حضور احزاب از این پیشنهاد استقبال کردند، اما در عین حال تاکید کردند که قانون این اجازه را نمی‌دهد که انتخابات به تعویق بیفتد.

*این گزاره هم طرح شد که مجلس (برای تعویق انتخابات) یک طرح دوفوریتی بدهد یا اینکه لایحه‌ای از سوی دولت ارایه شود. اما نهایتا دیدگاه وزیر کشور این بود که این صحبت و این پیشنهاد نشانه این است که دوستان اصلاح‌طلب علاقه‌مند به حضور در انتخابات هستند.

*آقای وحیدی معتقد بودند، قانون اجازه این اقدام را نمی‌دهد و دولت محدودیت قانونی دارد وگرنه مخالفتی با این پیشنهاد نداشتند. این اصل موضوع بود.

۲۷۲۱۸

منبع: khabaronline-1860625

ارسال نظر