معاون ابراهیم رئیسی، منتقدان دولت را تهدید کرد/ حتی استیضاح‌کنندگان وزرا هم تایید صلاحیت شدند

ایرنا نوشت: معاون پارلمانی رئیس جمهور عنوان کرد: برخی گفتند که دولت برای رد صلاحیت منتقدان خود اقداماتی انجام داده، در حالی که بسیاری از منتقدان حتی کسانی که در استیضاح وزیر شرکت کردند همه تایید صلاحیت شده‌اند.

معاون ابراهیم رئیسی، منتقدان دولت را تهدید کرد/ حتی استیضاح‌کنندگان وزرا هم تایید صلاحیت شدند

سیدمحمد حسینی، معاون پارلمانی رئیس‌جمهور، در پاسخ به سوالی درباره اتهامات مطرح شده علیه رئیس‌جمهور و هیات دولت در تایید و رد صلاحیت‌ها گفت: باید برای مردم تبیین شود که افراد بر چه مبنایی چنین ادعاهایی را مطرح می‌کنند. هیات‌های اجرایی انتخابات را افراد خوشنام و وجیه‌المله ای که در میان مردم دارای اعتبار خوبی هستند؛ تشکیل می‌دهند که ۸ نفر آنها اعضای حقیقی و ۳ نفر حقوقی هستند. اینها افراد مستقلی هستند که براساس استعلام از مراجع پنجگانه اعلام نظر می‌کنند، لذا مطرح کردن این اتهامات به دولت بی‌اساس است.

وی در ادامه با بیان اینکه هیات‌های نظارت ارتباطی به دولت ندارند، خاطر نشان کرد: این هیات ها زیرنظر شورای نگهبان فعالیت می‌کنند و شورای نگهبان نیز نشان داده که تحت تاثیر اینگونه مسائل قرار نمی‌گیرد.

عطریانفر: رفتارهای ضد مشارکتی برخی نهادهای مسوول انتخاباتی، اصلاح شود /کاندیدای مناسب پیدا کنیم، حتماً در انتخابات حمایتش می‌کنیم

واکنش شورای نگهبان به ادعای وزیر کشور درباره عدم بررسی صلاحیت ۳۰ درصد کاندیداها بخاطر کمبود زمان /انتقاد از دولت و این شورا باعث ردصلاحیت نشده است

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: هدف دولت افزودن بر شور انتخابات با رقابت جدی است که با حضور افراد از جریان‌های مختلف صورت می‌گیرد. جلسه اخیر رئیس‌جمهور با احزاب، به اذعان همه جلسه ای کم‌نظیری بود که از احزاب و گروه‌های مختلف در آن حضور داشتند.

حسینی با تاکید بر اینکه دولت بنا دارد انتخابات به بهترین شکل ممکن برگزار شود، عنوان کرد: برخی گفتند که دولت برای رد صلاحیت منتقدان خود اقداماتی انجام داده است، در حالی که بسیاری از منتقدان حتی کسانی که در استیضاح وزیر شرکت کردند همه تایید صلاحیت شده‌اند.

وی در پایان افزود: دولت برای پاسخ به این نسبت‌های نادرست، تا کنون کار حقوقی انجام نداده است البته اگر تشدید شود و در زمان انتخابات این اتهامات بی‌اساس تکرار شد درباره این موضوع در دولت تصمیم‌گیری خواهد شد.

۲۱۹۲۱۵

منبع: khabaronline-1860777

ارسال نظر