خبر مهم سردار سپاه درباره ماهواره بر قائم ۱۲۰

تسنیم نوشت: تست تحقیقاتی ماهواره بر قائم ۱۲۰ که قرار است ماهواره های ایرانی را به مدار ۳۶هزار کیلومتری ببرد، از سه سال دیگر آغاز می شود.

خبر مهم سردار سپاه درباره ماهواره بر قائم ۱۲۰

سردار علی جعفر آبادی فرمانده فضایی نیروی هوافضای سپاه درخصوص ماهواره بر قائم ۱۰۰ و پرتاب موفقیت آمیز آن، اظهار داشت: برای اولین بار ماهواره بر تمام سوخت جامد در کشور عملیاتی شد و توانست ماهواره را در مدار ۷۵۰ کیلومتری قرار دهد.

وی افزود: موتورهای سوخت جامد در لبه فناوری جهانی قرار دارند و از پیچیدگی‌های بسیاری برخوردارند اما اگر شما بتوانید با استفاده از مواد سبک مانند کامپوزیت موتور سوخت جامدی بسازید که بتواند دما و فشار قابل توجهی را تحمل کند و همچنین نازل آن بتواند ماهواره بر را به درستی هدایت کند از آن به بعد کار برای شما بسیار ساده خواهد شد.

زور آمریکا به این سلاح روسی نمی‌رسد!

سردار جعفرآبادی تاکید کرد: از سوی دیگر ماهواره‌برهای سوخت جامد برای ما بسیار مقرون به صرفه هستند و با اقتصاد مقاومتی همخوانی دارند و از این جهت می توانیم در آینده تعداد بیشتری از آنها تولید و به فضا پرتاب کنیم و پس از پرتاب امروز انشاالله در چندماه آینده نیز یک پرتاب دیگر خواهیم داشت.

فرمانده فضایی نیروی هوافضای سپاه گفت: از این بعد ماهواره بر قائم ۱۰۰ در چرخه عملیاتی قرار می‌گیرد و سال آینده پرتاب تحقیقاتی ماهواره بر قائم ۱۰۵ را خواهیم داشت و انشاالله طی سه سال آینده پرتاب تحقیقاتی ماهواره بر قائم ۱۲۰ را شاهد خواهیم بود که قرار است ماهواره‌ها را به مدار ۳۶هزار کیلومتری برساند.

2727

منبع: khabaronline-1863345

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار