ادعای جنجالی رائفی پور درباره دریافت ۱۴۰ سکه توسط یک نماینده /صباغیان: این آقا خودش برای سخنرانی هایش چقدر می‌گیرد؟ /قالیباف: دادستان ورود کند

نماینده مهریز و بافق در مجلس در واکنش به ادعای رائفی پور مبنی بر سکه گرفتن نمایندگان، گفت: با توجه به اینکه در برنامه زنده صداوسیما این اتهام به مجلس شورای اسلامی زده شده است، جایز نیست که مجلس سکوت کند.

ادعای جنجالی رائفی پور درباره دریافت ۱۴۰ سکه توسط یک نماینده /صباغیان: این آقا خودش برای سخنرانی هایش چقدر می‌گیرد؟ /قالیباف: دادستان ورود کند

به گزارش رویداد ایران و به نقل از خبرآنلاین، علی اکبر رائفی پور، فعال فضای مجازی در بخشی از سخنان خود در یک برنامه زنده شبکه افق صداوسیما، با تاکید بر فساد نمایندگان مجلس گفت: رئیس فراکسیون مقابله با فساد داشتیم که تماس گرفته با جایی که تحقیق و تفحص کند، دو میلیارد می‌زنی به حسابم، والا می‌آیم تحقیق و تفحص‌.

وی ادامه داد: در همین مجلس کنونی نماینده ای داریم که ۱۴۰ سکه گرفته است که نمی خواهم اسم ببرم. اینها می خواهد بین مردم پخش کند؟ به کدام مردم بدهد؟

پیام قالیباف به اسرائیل: پشیمان خواهید شد

مخالفت دولت رئیسی با افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارمندان

در این راستا، بنا به روایت مهر، محمدرضا صباغیان نماینده مهریز و بافق در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز طی تذکری شفاهی، گفت: اخیراً فردی که خود را همه‌چیزدان می‌داند و درباره همه چیز نظر می‌دهد، در صداوسیما صحبتی را علیه نمایندگان به بهانه شفافیت کرده و گفته است یکی از نمایندگان برای آنکه درخواست یک تحقیق و تفحص را پس بگیرد، سکه دریافت کرده است. این فرد اگر خودش مدافع شفافیت است، اعلام کند که در جلسات و سخنرانی‌های خود چه مبالغی دریافت می‌کند.

وی ادامه داد: این فرد با این ادعای خود، شورای نگهبان را هم زیر سوال برده است. دادستانی باید به این موضوع ورود کند تا موضوع شفاف و روشن شود. اگر کسی تخلف کرده است، باید اعلام شود و اگر هم تخلفی صورت نگرفته است، باید با گوینده این اتهام برخورد شود.

نماینده مهریز و بافق در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: نباید هر چند وقت یک بار مجلس شورای اسلامی را اینگونه مورد هجمه قرار داد و باید از کیان مجلس دفاع کرد. با توجه به اینکه در برنامه زنده صداوسیما این اتهام به مجلس شورای اسلامی زده شده است، جایز نیست که مجلس سکوت کند.

محمدباقر قالیباف در پاسخ به این تذکر، گفت: قانون انتخابات درباره این موضوعات موارد لازم را پیش‌بینی کرده است و قوه قضائیه نیز در این زمینه مسؤولیت دارد که به خوبی دنبال می‌کند. حتماً کسانی که شائبه‌ای درست می‌کنند باید پاسخگو باشند. این موضوع در یک برنامه زنده گفته شده و به گونه‌ای مطرح شده که شورای نگهبان نیز مطلع بوده و آن نماینده را تأیید کرده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: دادستان به عنوان مدعی‌العموم باید این موضوع را پیگیری کند. اگر واقعاً حرفی که زده شده اتفاق افتاده باشد، باید گفت فردی که سکه گرفته است نه صلاحیت حضور در این مجلس و نه صلاحیت حضور در مجلس آینده را دارد، اما اگر این حرف صحت ندارد باید با فردی که این موضوع را مطرح کرده است برخورد شود.

وی اظهار کرد: دادستان باید به این موضوع ورود کرده و آن را پیگیری کند تا هم مردم و هم مجلس شورای اسلامی در جریان قرار گیرند.

۲۷۲۱۸

منبع: khabaronline-1863410

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار