واکنش متفاوت یک امام جمعه به ردصلاحیت حسن روحانی و پورمحمدی

جماران نوشت: نماینده ولی فقیه در استان اصفهان درباره ردصلاحیت حسن روحانی گفت: خوب است اینها رد نشوند و بالأخره از نظر جهانی هم اینها رده بالای ما و رئیس جمهور بوده‌اند.

واکنش متفاوت یک امام جمعه به ردصلاحیت حسن روحانی و پورمحمدی

آیت‌الله یوسف طباطبایی‌نژاد، نماینده ولی فقیه در استان اصفهان، در گفتگویی به بیان نکاتی درباره مشارکت در انتخابات، ردصلاحیت حسن روحانی و پورمحمدی در مجلس خبرگان و ... پرداخته است که در ادامه آن را می خوانید.

مقام معظم رهبری همواره مردم را به مشارکت بالای در انتخابات دعوت می‌کنند و یکی از چهار شاخصی که ایشان در خصوص انتخابات بر آن تأکید دارند، «مشارکت» است. اما نظرسنجی‌ها احتمال این را مطرح می‌کنند که شاید مشارکت مردم در انتخابات اسفند ماه امسال پایین باشد. نظر شما در این خصوص چیست؟

کلیپ خوبی ساخته بودند که یک خانمی می‌گفت، من رأی نمی‌دهم؛ گفت اگر اینجا رأی ندهید، به دشمن رأی داده‌اید. واقع مطلب این است که بیش از ما که فعالیت می‌کنیم تا مردم رأی بدهند، دشمن فعالیت می‌کند که رأی ندهند. معلوم می‌شود که کار مهمی است و رأی ندادن، کمک به دشمن است. آنها دنبال این هستند که بگویند مردم با حکومت نیستند. ان شاء الله که همه مردم شرکت کنند و این واجب اجتماعی را انجام بدهند.

نظر شما در خصوص رد صلاحیت‌ها، مخصوصا حسن روحانی و امثال مصطفی پورمحمدی چیست؟

واقع مطلب این است که آدم دوست ندارد این طور افراد رد شوند، اما بالأخره ما دور نشسته‌ایم و نمی‌توانیم دلیلش را بفهمیم؛ شورای نگهبان است که باید تشخیص بدهد و آنها هم همین فکرهای ما را می‌کنند/ خوب است اینها رد نشوند و بالأخره از نظر جهانی هم اینها رده بالای ما و رئیس جمهور بوده‌اند.

اما حتما آنها چیزی دیده‌اند که ما نمی‌توانیم بگوییم. به قول معروف، شاید اصلا این حرف فلسفی باشد که «حرف مثبت بالاتر از نافی است». یعنی فرض کنید که یک کسی بگوید در این خانه سوزن هست؛ اگر همه عالم هم بگویند سوزن نیست، باز کسی که می‌گوید سوزن هست، جلو است؛ برای اینکه او دیده ولی کسانی که می‌گویند نیست، یعنی ما ندیده‌ایم. ما که می‌گوییم ای کاش رد نمی‌شدند، یعنی ما چیزی ندیده‌ایم اما حتما آنها مسائلی را دیده‌اند که صلاح نیست اینها رأی بیاورند.

پس از اعلام خبر رد صلاحیت آقای روحانی، ایشان طی بیانیه‌ای از شورای نگهبان درخواست کرد که دلایل رد صلاحیت کاندیداها را اعلام کند. به هر حال شورای نگهبان نباید دلیل را اعلام کند تا مردم مطلع شوند؟

اصلا شورای نگهبان عیب هیچ کس را نمی‌گوید. نه تنها مال آنها را نمی‌گوید، مال ما را هم نمی‌گوید. اگر بخواهد رد کند، هیچ کس را نمی‌گوید و فقط به خود شخص می‌گویند؛ این قانون است.

۲۷۲۱۵

منبع: khabaronline-1865894

ارسال نظر