فرمانده ارشد ارتش: همه ادیان توحیدی در دفاع از تمامیت ارضی خود را مسئول می‌دانند

ایرنا نوشت: فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: گرچه ممکن است با ادیان توحیدی در دین و آئین دارای مذاهب مختلفی باشیم، اما در جایی که تمامیت ارضی کشور به خطر افتد همه ما خود را مسئول می‌دانیم.

فرمانده ارشد ارتش: همه ادیان توحیدی در دفاع از تمامیت ارضی خود را مسئول می‌دانند

امیر سرتیپ کیومرث حیدری، روز دوشنبه در یادواره شهدای ادیان توحیدی که با حضور جمعی از مقامات لشکری و کشوری در فرهنگسرای اندیشه برگزار شد، در سخنانی با تأکید بر اینکه قرآن مجید منادی وحدت بین تمامی ادیان الهی است، اظهار کرد: ما امروز به آیات الهی نیاز داریم؛ آیاتی که در تمام کتب ادیان الهی آمده است و مشابه آن در قرآن مجید آمده است.

وی با اشاره به اینکه بشر به صراط مستقیم نیازمند است، گفت: صراط مستقیم بشر را در دنیا و آخرت رستگار و عاقبت به خیر می‌کند. نمونه عینی آن هم رهبر عظیم‌الشان انقلاب اسلامی ایران و شهدای دوران دفاع مقدس هستند که از اسلام، انقلاب و خاک کشور دفاع کردند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش ادامه داد: در میان شهدای دوران دفاع مقدس از ادیان مسیحی، کلیمی و زرتشتی داشتیم که وجهه مشترک تمامی آن‌ها قرار گرفتن در صراط مستقیم بود، راهی که خداوند آن را به شهدا وعده داده است.

وی خاطرنشان کرد: امروز رهبر عزیزمان نماد عینی صراط مستقیم و بزرگترین منادی وحدت است. همچنین ایشان بزرگترین شخصیتی هستند که ندای وحدت را در عمل به منصه ظهور رسانده‌اند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به حضور رزمندگان ادیان الهی در دوران دفاع مقدس، یادآور شد: مساحت کشور ما وسیع است و در آن ادیان توحیدی مختلف و متنوعی حضور دارند و همه به‌عنوان ملت ایران شناخته می‌شوند.

سرتیپ حیدری حضور رزمندگان ادیان توحیدی در دوران دفاع مقدس را بسیار تحسین‌برانگیز دانست، اضافه کرد: هموطنان ادیان توحیدی در دوران دفاع مقدس ۱۴۷ شهید و ۱۹۷ جانباز تقدیم دفاع از مرزهای کشور کردند.

سرتیپ حیدری آمار حضور ادیان توحیدی در دوران دفاع مقدس را نشانه عرق ملی پیروان این ادیان دانست و گفت: گرچه ممکن است ما در دین و آئین دارای مذاهب مختلفی باشیم، ولی در جایی که تمامیت ارضی کشور به خطر بیافتد همه ما خود را مسئول می‌دانیم.

۲۱۹۲۱۵

منبع: khabaronline-1866717

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار