نوروزی: مشاور قالیباف لایحه عفاف و حجاب را دستکاری کرده /این فرد چه کاره است که در کار کمیسیون دخالت می‌کند؟

حسن نوروزی، عضو کمیسیون ویژه بررسی لایحه عفاف و حجاب می‌گوید: قضیه این است که فردی خورد را به عنوان مشاور قالیباف جا زده و در کار لایحه عفاف و حجاب که کمیسیون ما بر روی آن کار می‌کند، دخالت می‌کند، به این ترتیب که هر از گاهی موردی را اضافه می‌کند. این فرد ۳ موردد را به لایحه عفاف و حجاب اضافه کرده بود.

نوروزی: مشاور قالیباف لایحه عفاف و حجاب را دستکاری کرده /این فرد چه کاره است که در کار کمیسیون دخالت می‌کند؟

به گزارش رویداد ایران و به نقل از خبرآنلاین، اواخر آذر ماه بود که عضو کمیسیون ویژه بررسی لایحه عفاف و حجاب طی مناظره‎ ای که در کافه خبر خبرگزاری خبرآنلاین برگزار شد از دستکاری پنهانی لایحه عفاف و حجاب خبر داد. خبری که واکنش بسیاری از دست‌اندرکاران لایحه مذکور از جمله رئیس کمیسیون ویژه بررسی لایحه عفاف و حجاب را به دنبال داشت. موسی غضنفرآبادی در گفتگویی با خبرگزاری خبرآنلاین اظهارات حسن نوروزی پیرامون دستکاری پنهانی لایحه عفاف و حجاب را تکذیب کرد، البته او در ادامه گفت که «به غیر از هیئت رئیسه هیچ‌کس به سامانه دسترسی ندارد.»

عمر تکذیب دستکاری پنهانی لایحه عفاف و حجاب زود به پایان رسید روز گذشته، خبر دستکاری پنهانی لایحه عفاف و حجاب محور بحث قالیباف و شخص غضنفرآبادی در صحن مجلس بود. روز گذشته در اظهارات بین رئیس مجلس و رئیس کمیسیون ویژه بررسی لایحه عفاف و حجاب در مورد زمان اجرایی شدن لایحه کار به تخلفات این کمیسیون و تذکرات معاونت قوانین پیرامون دستکاری لایحه عفاف و حجاب رسید و غضنفرآبادی گفت که خارج از نظر شورای نگهبان تغییراتی در لایحه صورت نگرفته و در مقابل قالیباف گفت که « تغییر مصوبات تائیدشده توسط شورای‌نگهبان خلاف قانون اساسی است. با شورای‌نگهبان نیز صحبت کردم که مجدد تأکید کردند هر گونه تغییر بندهای تائیدشده توسط شورای‌نگهبان غیرقانونی است و قبول نکردند.»

کشمکش قالیباف و غضنفرآبادی پیرمون موضوعی که پیش از این منکر وقوع آن بودند منجر به شکل‌گیری این پرسش می‌شود که همزمان با نزدیک شدن به زمان انتخابات قالیباف و غضنفرآبادی با انداختن توپ در زمین دیگری فرار رو به جلو کرده و نمی‌خواهند مسئولیت تغییرات پنهانی صورت گرفته در لایحه عفاف و حجاب را برعهده بگیرند و یا هر دو طرف از تغییرات صورت گرفته در لایحه عفافا و حجاب بی‌اطلاع بودند؟

در پاسخ به این پرسش حسن نوروزی، عضو کمیسیون ویژه بررسی لایحه عفاف و حجاب می‌گوید مشاور قالیباف به صورت پنهانی لایحه عفاف و حجاب را تغییر داده است.

فردی که خود را مشاور قالیباف جا زده، لایحه عفاف و حجاب را دستکاری کرده

حسن نوروزی، عضو کمیسیون ویژه بررسی لایحه عفاف و حجاب به خبرگزاری خبرآنلاین گفت: قضیه این است که فردی خورد را به عنوان مشاور قالیباف جا زده و در کار لایحه عفاف و حجاب که کمیسیون ما بر روی آن کار می‌کند، دخالت می‌کند، به این ترتیب که هر از گاهی موردی را اضافه می‌کند. این فرد ۳ مورد را به لایحه عفاف و حجاب اضافه کرده بود. اولین مورد این بود که اگر آمر به معروف به طرف مقابل توهین کند، می‌تواند شکایت کند، این بند یعنی فاتحه لایحه را خواندن، به عبارت دیگر وضعیت به این صورت می‌شود که اگر به فردی گفته شود چرا حجاب نداری؟ او این صحبت را به عنوان توهین قلمداد کند، در نتیجه دیگر کسی امر به معروف و نهی از منکر نمی‌کند.

یک ماه قبل لایحه عفاف و حجاب را اصلاح کردیم اما به شورای نگهبان نمی‌فرستند

وی گفت: مورد دومی که توسط فرد مذکور به لایحه اضافه شده بود این است که رئیس اداره مسئول است که کسی در اداره تخلف نکند اما این فرد نوشته بود « در داخل اداره»، به این معنی که برای نمونه اگر کسی از وزارت آموزش و پرورش یا وزارت علوم بیرون برود و سرش را برهنه کرد به رئیس اداره ارتباطی ندارد. وقتی لایحه عفاف و حجاب را در محضر شورای نگهبان اصلاح می‌کردیم گفتیم این ۲،۳ مورد به لایحه اضافه شده و ما آن را حذف کردیم.

این نماینده مجلس افزود: در حال حاضر فردی که لایحه را دستکاری کرده بیانیه داده، در صورتی که ما یک ماه قبل لایحه را فرستادیم اما آنها لایحه مذکور را نگه داشتند و به شورای نگهبان ارسال نکردند. بنابراین اصلاح ما مربوط به یک ماه قبل است اما لایحه را نفرستادند و در مقابل این فرد تحت عنوان مشاور حقوقی و غیره بیانیه صادر کرده و گفته همه معطلی‌ها در لایحه عفاف و حجاب مربوط به کمیسیون حقوقی است.

دونصفه خط به لایحه اضافه کرده اند، این خیانت است

عضو کمیسیون حقوقی گفت: به عبارت دیگر این فرد که خودش عمل خلاف قانون انجام داده و به عبارتی خیانت کرده و دو نصفه خط به لایحه اضافه کرده و در نتیجه ما و رئیس را مقابل هم قرار داده، بیانیه هم صادر کرده است. از این‌رو آقای غضنفرآبادی گفت که ما زحمت کشیدیم، کار کردیم، جمعه‌ها و تعطیلات خانه نرفتیم و کار کردیم، چند ماه زحمت کشیدیم آن وقت شما می‌گویید کمیسیون حقوقی باعث معطلی شده است؟ شما ۲ نصفه خط به لایحه اضافه کردید و پدر آن را درآوردید.

وقتی خبر دستکاری لایحه عفاف و حجاب را دادم، قالیباف گفت که از شما شکایت می‌کنم

نوروزی گفت: واقعیت امر این است که قلب قالیباف پاک است اما وقتی بنده از دستکاری لایحه خبر دادم به من گفت که از شما شکایت می‌کنم و من هم گفتم شکایت بفرمایید. در صورتی که مشاور او این اقدامات را انجام می‌دهد، مصاحبه می‌کند، بیانیه می‌دهد در صورتی که نه نماینده مجلس است و نه رئیس مرکز پژوهش‌ها. این فرد چه کاره است که در کار کمیسیون دخالت می‌کند، تصمیم می‌گیرد، بیانیه می‌دهد؟

نوروزی تاکید کرد: این موارد آقای غضنفرآبادی را ناراحت کرد. اگر چه بنده از او گلایه دارم چراکه وقتی از دستکاری پنهانی لایحه عفاف و حجاب خبر دادم، غضنفرآبادی گفت خیر هیچ تغییری در لایحه اتفاق نیفتاده اما این اتفاق صورت گرفته بود و خودش هم کمک کرد که اضافه‌ها را اصلاح کردیم. حالا فردی که خودش این موارد را به لایحه عفاف و حجاب اضافه کرده، فرار رو به جلو کرده، بیاینه داده است که کمیسیون قضائی در مورد لایحه عفاف و حجاب معطل کرده است، در حالی که خودش این کار را انجام داده و بین ما و رئیسمان تفرقه می‌اندازد.

27211

منبع: khabaronline-1866699

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار